Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

EKRAAN

 

Haridusvõrgu ümberkorraldused

Uudised ja teated

Eesti Vabariigi president töötab Räpinas

Sellel nädalal töötab president Kersti Kaljulaid Kagu-Eestis, millest kaks esimest täispikka tööpäeva veedab Räpinas. Nagu riigipea ise ütles: „Üks asi on statistika ja taustainfo, mida erinevate piirkondade kohta saab lugeda, aga minu jaoks on oluline näha ka numbrite taha ja sisse. Näha päris elu ja kohtude paljude inimestega, kes iga päev siin elavad. See on peamine põhjus, miks mullu Narvas ja tänavu Kagu-Eestis pikemalt töötame. Riigipea peamine tööriist on sõna ning selleks, et seda kasutada, on oluline olla kohal."

Esimesel päeval kohtus president Räpina Vallavalitsuse ja Volikoguga, käis aianduskooli õppeaasta avaaktusel ning külastas Räpina lasteaeda Vikerkaar. Esimese päeva sisse mahtus mitu jalutuskäiku Räpina linna peal, üks neist muuseumigiidi Toivo Leesiga, tutvuti põhjalikult Räpina paberivabrikuga ja õhtu lõppes väikese rattatiiruga Räpina keskväljakult sadamasse.

Kohtumisel Räpina Vallavalitsusega räägiti nii muredest kui rõõmudest, nii rahastusmudelitest kui sotsiaalvaldkonna väljakutsetest, teedest ja eurorahast. Ka sellest, mis maksab riigi sõna ja kui oluline on, et riik oleks oma otsustes järjepidev. Kohtumisel volikoguga rõhutas president, et volikogu peaks rohkem „häält tegema", et riik nende muresid kuulda võtaks ning et president on püüdnud rahva murede eest valitsuse ees seista.

President oli rõõmsalt üllatunud rahvahulga üle, kes temaga õhtul väikesele rattatuurile tulid. Osalenuid oli tublisti üle saja. Räpina sadamakohvik ei suutnud mahutada kõiki kohaletulnuid, see oli n-ö publikurekord. Rahvas sai esitada küsimusi presidendile ja hiljem väljas astus veel rahvast riigipeale ligi, et privaatselt temaga vestelda ja ka pildile poseerida tahtjaid ei jäetud pika ninaga. Paljud tõdesid, et meil on väga inimlik ja rahvakeskne president. See oli kindlasti meeldejääv kohtumine.

Teisipäeval, 27. augustil, alustas president oma päeva tutvudes Räpina Tervisekeskusega, põigates vahepeal Setomaale ning lõpetab taas päeva külastades erinevaid paiku Räpina vallas, sh kohtub kogukonnapoe ja aktivistidega Leevil, külastab Haameri talu ja kohtub Räpinas Põlva maleva Räpina rühma noorkotkaste ja kodutütardega.

 

Vaike Tammes,

Avalike suhete spetsialist

Foto: Andrus Karpson (suurem kogus fotosid peagi valla meediagaleriis)