Uudised ja teated

« Tagasi

Sünnipäevanädal lasteaias Vikerkaar

Möödunud nädalal tähistas Räpina Lasteaed Vikerkaar 35. sünnipäeva. Tegelikkuses on lasteaed Vikerkaar muidugi vanem ja tegutsenud mitmes erinevas hoones, kuid 35 aastat tagasi koliti Aia tänavale praegusesse lasteaiahoonesse. Sünnipäevast inspireeritud üritusi jagus igasse nädalapäeva, reedel, 17. jaanuari õhtul võeti sünnipäevanädal kokku piduliku kontserdiga. Tähtsa päeva puhul olid külla kutsutud Räpina valla haridusasutuste juhid ja kolleegid Põlvamaalt, endised lasteaia Vikerkaar juhid ja töötajad ning Räpina Vallavalitsus.

Õhtujuhid sel tähtsal päeval olid Karu ja Nukk. Vaatajale avanes lavalt pilt, kus lasteaiapäeva lõpus, kui kõik olid koju läinud, olid pimedasse rühmatuppa mõned mänguasjad põrandale laokile jäetud. Nii need Karu ja Nukk omavahel vestlema hakkasidki – räägiti oma päevast ja tegemistest. Leiti, et Tibud – lasteaia kõige nooremad – on nii armsad ja ilusad nagu… isad.

Staažikas Karu - olnud lasteaialaste lemmik juba 35 aastat ja natuke räsitud väljanägemisega - ning Nukk juhatasid sisse lasteaialaste etteasted. Esimesena esinesidki publikule kõige pisemad – sõimerühma Tibud, kes tantsisid tantsu: „Käin juba lasteaias." Krõllide rühma laste etteastes nägime „Kallistamise tantsu". Veel esinesid Õnneseened, Lepatriinud, Muumid, Mõmmid ja Sipsikud. Viimased esitasid nii tantsu kui laulu „Pesapuu."

Nuku ja Karu vestluses toodi välja ka see, kuidas ajad nende 35 aasta jooksul muutunud on kuid mõni asi ei muutu kunagi. Nuku küsimusele: „Ma ei saa aru, miks sa, Karu, ikka lasteaias oled ja kooli pole läinud," vastas Karu: „See on minu kodu. Igal aastal tuleb lasteaeda uusi lapsi, kellega ma saan tuttavaks ja kes mängivad minuga. Ajad muutuvad. Puuklotside asemel tulevad robootilised legod ja Bee-Botid, aga lapsed tahavad ikka kaissu võtta oma armsat kaisukaru…"

Kontsert lõppes ühise „Vikerkaare laulu" laulmisega, mille autor on Tiina Ilves. Publikul oli võimalik kaasa laulda, abiks olid laululehed. Järgnesid sõnavõtud. Lasteaia direktor Regina Allik ütles, et Vikerkaare lasteaias töötavad professionaalsete oskustega loovad õpetajad ja lasteaia töötajad on erilised selle poolest, et nad oskavad näha maailma laste silmadega ja muresid lahendada laste südametega. Meie maja väärtusteks on koostöö, teadlikkus ja hoolivus. Räpina volikogu esimees Teet Helm ütles oma kõnes, et ta võib julgelt öelda, et Räpina lasteaed Eesti mõistes on kindlasti parimate lasteaedade hulgas ja et lasteaias on head tingimused ja isegi ujula, kuid päriselt heaks teevad lasteaia selles töötavad inimesed ja toetavad lastevanemad. Räpina Ühisgümnaasiumi direktor Meeri Ivanov meenutas, et tänu Lasteaed Vikerkaarele sai temast pedagoog, just sellest lasteaiast sai ta kunagi tuule tiibadesse.

Palju õnne, jaksu ja rõõmu lasteaia kollektiivile!

Vaike Tammes,
avalike suhete spetsialist

Foto: Andrus Karpson