Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 astub ettevalmistustes suure sammu edasi

Lõuna-Eesti omavalitsusjuhid allkirjastavad koostöölepingu Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 ettevalmistamiseks ja elluviimiseks.

Jaanuarikuu viimasel nädalal allkirjastavad omavalitsusjuhid koostöölepingu sihtasutusega Tartu 2024 aastateks 2021 – 2025. Lepingus on kirjeldatud Euroopa kultuuripealinna regionaalse programmi loomise, turundamise ja rahastamise aluspõhimõtted ning see käivitab Euroopa kultuuripealinna põhjaliku ettevalmistamise ja elluviimise Lõuna-Eestis.

„Euroopa kultuuripealinn on Tartu ja Lõuna-Eesti suurim valdkondadeülene koostöö. Olen uhke, et oleme kokku leppinud tees, mis meid rahvusvahelise suursündmuseni viib," ütles Tartu linnapea ja SA Tartu 2024 nõukogu esimees Urmas Klaas. „Koostööleping annab meile tugeva aluse, et korraldada ühiselt Eesti 2024. aasta tippsündmus, mille edukast ja silmapaistvast teostumisest võidab nii meie regioon kui terve riik."

„SA Tartu 2024 jaoks on väga oluline, et Tartu linnaga koos kandideerisid Euroopa kultuuripealinna tiitlile ja võitsid tiitli ka Lõuna-Eesti omavalitsused, sest niiviisi loob meeldejääva Euroopa kultuuripealinna programmi üheskoos lausa veerand Eestit," ütles SA Tartu 2024 juhatuse liige Priit Mikk. „Tunnustan iga koostööpartnerit eraldi ja kõiki ühiselt koos, kes on panustanud koostöölepingu ettevalmistamisse."

SA Tartu 2024 ja omavalitsuste koostööleping kirjutatakse alla igas omavalitsuses kohapeal. SA Tartu 2024 nõukogu esimees Urmas Klaas, juhatuse liige Priit Mikk ja Lõuna-Eesti regionaalne koordinaator Annela Laaneots väisavad selleks jaanuarikuu viimasel nädalal kõiki koostöölepingus esindatud omavalitsusi.

Koostöölepingu allkirjastamine Räpina vallaga toimub 26. jaanuaril algusega kell 16.30 Sillapää lossi rosaariumi õuealal. Lepingu allkirjastamisele järgneb Räpina valla 2020. aasta preemiate ja tänukirjade üleandmine. Pidulik õhtu toimub avatud formaadis ning kõik huvilised on teretulnud!

„Räpina valla inimeste jaoks on Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna tegevustes osalemine erakordselt hea võimalus teha oma kodukant nähtavaks miljonitele inimestele. Hindan selliseid ettevõtmisi, kus läbi erinevate praktiliste tegevuste on võimalus tutvustada meie kultuuri, sest nii nagu meie keel erineb kihelkonniti ja isegi külade kaupa, nii on erinevused näiteks ka toidukultuuris, käsitöös, laulus ja tantsus. Ajame asja, mis on õige!" sõnas Räpina vallavanem Enel Liin.

Lisaks suursündmuse edukale elluviimisele toetab koostööleping pikaajaliste positiivsete mõjude saavutamist Lõuna-Eesti kultuuris ja majanduselus.

Euroopa kultuuripealinna ettevalmistusi ja elluviimist koordineerib Tartu linna asutatud sihtasutus Tartu 2024. Sihtasutuse töö kultuuripealinna ametliku programmi, turunduse jm elluviimiseks lähtub Tartu 2024 kandidatuuriraamatust ja loovkontseptsioonist Ellujäämise Kunstid.

 

Lisateave: 
Annela Laaneots
SA Tartu 2024 regionaalne koordinaator
Tel: 557 9808
E-post: annela.laaneots@tartu2024.ee