Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

Räpina vallavalitsust külastas 3.a klass

1.oktoobril külastas Räpina vallavalitsust Räpina ÜG 3.a klass. Klassi võttis vastu vallavanem Enel Liin. Õpetaja Marika Aruküla tutvustas klassi, öeldes, et 3.a klassis käib tegelikult 15 last, aga üks neist osaleb tundides interneti vahendusel kuna elab ise Indoneesias ja seetõttu teda täna kaasas pole.

3.a klassi õpilased on inimeseõpetuse tundides rääkinud Eesti haridussüsteemist ja sellest, miks üldse peab õppima ja milliseid ameteid on olemas. Nii tuldigi tutvuma Räpina Vallavalitsuse ametite ja siin tehtavate töödega. Õpilased kuulasid, mida kujutab endast vallavanema töö ja said esitada küsimusi. Üllatusena tuli, et palju on niisugust tööd, mis jääb märkamatuks. Üks poiss tundis huvi, kui vanalt vallavanem seda tööd tegema hakkas ja sai vastuseks, et juba 30-aastaselt, olles üks nooremaid vallavanemaid tol ajal. „Pean väga oluliseks Räpina valla inimeste n-ö kokku keevitamist, et kõik tunneksid pärast haldusreformi end hästi ja et vallas poleks tülisid, et kõik astuksid ühte jalga," vastas vallavanem küsimusele, mis on keerukas selles töös. Küsiti ka, mis on vallavanema töös kõige toredam. Enel Liin ütles, et rõõmu valmistab see, kui mõni objekt valmib. Samas tuleb edasi pingutada teiste objektidega ja tööd on alati palju.

Õpilase Harri vanaema Miia töötab samuti Räpina Vallavalitsuses, nii ongi põnev teada saada, mis tööd teeb planeeringute- ja maakorraldusespetsialist. Miia Kasearu oli kohtumisele kaasa toonud hulga suuremaid ja väiksemaid kaarte. Miia rääkis, et temagi on õppinud kunagi Räpina koolis ja töötanud vallavalitsuses juba 30 aastat. Ülikoolis õppis Miia maakorraldust. Ta tutvustas lastele, mida tähendab vallavalitsuses maakorraldaja töö. Kaardid pakkusid õpilastele palju huvi – igaüks proovis leida kaardilt enda või oma vanavanemate kodukohta.

Kohtumise lõpetuseks said õpilased külastada vallavanema kabinetti ja proovida, mis tunne on istuda tema toolil. Õnnespetsialist Ruudi lubati "pesast" välja ja kõik soovijad said teda paitada. Sel päikselisel oktoobrikuu päeval võtsid õpilased vallamajast kuhjaga positiivseid emotsioone koolimajja kaasa.

Lisainfo:

Vaike Tammes
Avalike suhete spetsialist
vaike.tammes@rapina.ee