Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

Koolituslaager Meresõber sai piduliku punkti

Meresõber oli tänavu juba kolmandat korda Räpinas. Laager algas esmaspäeval ja sai reedega piduliku punkti. Rändav pop-up merekool Meresõber loodi, et levitada purjetamispisikut üle Eesti, pakkudes huvilistele vahetuid ja esmaseid purjetamiskogemusi.

Paljud lapsed Räpina vallast olid Meresõbra laagris juba teist või kolmandatki aastat. Lapsed ise ütlevad, et kuna see on lihtsalt nii äge laager, tulid nad uuesti ja jäävad ootama tuleva aastast laagrit. Põhirõhk esimesel laagripäeval pandi veeohutusele. Edaspidi harjutati juba veepeal SUP-laua ja purjekaga sõitu. SUP-laud on väga populaarne, tänavu tehti selle peal ka joogaharjutusi. Üks treeneritest – Johanna – on iluvõimleja ning kuna SUP-laua peal on tasakaalu hoidmine väga oluline, otsustas ta näidata kasulikke tasakaalu arendavaid harjutusi, mis andsid väikestele aerutajatele julgust ja kindlustunnet juurde.

Viimasel päeval lustiti vees juba väga enesekindlalt ja nagu ütles väike Grettel – kõige toredam osa ongi vette kukkumine ja ujumine. Oli näha, et vett enam ei peljatud, pigem vastupidi – leiti hulganisti võimalusi vette kukkumiseks ja jälle SUP-lauale tagasi ronimiseks. Pop-up merekooli Meresõber projektijuht Ingeldrin Aug ütles, et koolituspäevadel anti lastele piisavalt aega ja võimalust vees lustimiseks, tegevuskava ei olnud rangetesse raamidesse surutud. Nii oligi kuulda laste kilkeid ja leiti aega ka veemängudeks. Näiteks mängiti SUP-laudadelt palli ja isegi rollimänge laste endi eestvedamisel – tegeleti „päästmisega" ja mängiti ka tagaajamist. Kui esialgu tundus, et kõige rohkem pakub huvi SUP-laud, siis edaspidi, kui purjekasõit ära prooviti, hakkas ka see meeldima. Arvatavasti sai nii mõnigi laagriline purjespordi pisikuga nakatatud.

Räpina purjering võtab meeleldi uusi huvilisi vastu. Kui möödunud aastal alustas ring üsna ettevaatlikult, siis tänavu oli purjetama tahtjaid juba oluliselt rohkem. Praegu võtab purjetrennist osa 14 last.

Meresõbra laager Räpina sadamas lõppes täna kuid homme, kui ilmataat vaatamata tormi lubavale ilmaennustusele lubab, saavad huvilised veel terve päeva pop-up merekooli kiirkursustel osaleda. Vaata lisa: https://www.puri.ee/meresober-2/

 

Foto: Andrus Karpson