Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

EKRAAN

Haridusvõrgu ümberkorraldused

Uudised ja teated

« Tagasi

Lahkuse päev tõi lastele hambaharjad ja helkurid

Lahkuse päeva tähistatakse alates aastast 1998 ja aasta-aastalt järjest laiaulatuslikumalt ning üha enamates riikides. 2021. aasta lahkuse päeva tähistasime projektiga Lahke naeratus loeb".  

 

Käesoleval aastal kinkis Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkond koostöös Eesti Hambaarstide Liidu ja Suukooliga igale 2021. aastal kooliteed alustanud lapsele, ligi viieteistkümnele tuhandele tüdrukule ja poisile, hambaharja ja hambapasta koos suuhügieeni meelespeaga ning kordumatu kujundusega lõvihelkuri. Selle kingituse eesmärk on teadvustada, et terved hambad tagavad lisaks kaunile naeratusele ka hea tervise. Korrapärane ning õigete võtetega suuhügieen koos hambasõbraliku toitumisega on parim viis oma tervise eest hoolt kanda. Rõõmus ja lastepärane helkur toetab pimedal ajal turvaliselt ja naerulsui koju jõudmist.  

 

Kingituste üle-eestilise jagamise õnnestumiseks andsid oma panuse Eesti lionspiirkonna 62 klubi 1250 liikmega, kes toimetasid lahkuse päeva raames ajavahemikul 8.-12. november kingitused ligi 500 kooli. Meile oli väga oluline, et lahkuse päevaks jõuaks kingitus iga Eesti kooli esimese klassi õpilaseni.  

 

Lahkuse päeva eesmärgiks on panna kõiki mõtlema, kas ja kuidas saab igaüks meist abivajajaid aidata. Eestis on selle päeva patrooniks Elina Nechayeva. 

 

Lisaks piirkonna suurprojektile viivad Lions klubid lahkuse nädalal ja aastaringselt ellu paljusid väiksemaid, kuid mitte vähem olulisi heategevuslikke algatusi. Klubide tegemistest saab ülevaate internetiaadressilt www.lions.ee või LC Põlva Facebooki lehelt. 

  

 

 

Tulvo Ilves,
LC Põlva esindaja

 

 

 

 

 

Fotol vasakult: LC Põlva esindaja Tulvo Ilves, 1a klassi õpetaja Hele Aia ja Räpina Ühisgümnaasiumi direktor Meeri Ivanov.
Foto: Annika Šturmov