Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

« Tagasi

Põlvamaa Arenduskeskus kutsub seminarile: kas kultuuripealinn toob õnne meie õuele?

Loojad ja kultuurikorraldajad, ettevõtjad ja poliitikud, õpetajad ja õpilased, ametnikud ja vabamõtlejad, kutsume teid kuulama ja kaasa mõtlema! Online seminar toimub teisipäeval, 15. juunil kell 15-17. 

Tartu ja Lõuna-Eesti valmistuvad Euroopa kultuuripealinna tiitliaastaks, aastaks 2024. Kultuuripealinna teema, Ellujäämise Kunstid, fookuses on loodushoidlikum linna- ja maakultuur, liikumine ja vaimne tervis, paikkondlike omapärade esiletoomine, haritus ja leidlikkus, põlvkondade koosloome, kriitiline ärksameelsus ja valdkondadeülene koostöö.

Vaieldamatult on kultuuripealinna ettevalmistamise ja läbiviimisega seotud tegevustel mõjud meie piirkonnale ja selle elanikele, loojaile ja ettevõtjaile. Millised on olnud seniste kultuuripealinnade mõjud Euroopa lõikes, sellest räägib meile Tallinn 2011 endine programmikoordinaator Triin Männik. Tartu linna kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul, annab ülevaate sellest, milliseid pikema-aegseid mõjusid taotleb Tartu 2024.

Seminari teises osas saame küsimusi küsida ja arutleda milliseid mõjusid meie tahame kultuuripealinnaga seonduvalt Põlvamaale.  Mida silmas pidada, et tekiksid pikema-aegsed positiivsed mõjud?

Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 14.06 õhtuks! Kõigile registreerunuile saadame 15.06 hommikul lingi, millega saab seminaril osaleda.

Ajakava

15-15.05 Sissejuhatus ja tutvustus
15.05-15.25 Kultuuripealinnade mõju, varasemate pealinnade näited, Triin Männik
15.25-15.40 Millist mõju taotleb Tartu 2024, Marleen Viidul
15.40-16.45 Küsimused ja arutelu


Lisateave:
Evelyn Grzinich
kultuuri- ja välissuhete spetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
tel: 513 8599
e-post: evelyn.grzinich@polvamaa.ee