Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

« Tagasi

Töökorraldus Räpina vallas alates 17.03.2020 (Täiendatud 27.04.20)

Seoses viiruse ulatusliku levikuga on alates 17.03.2020, vallavalitsuse tööruumides peatatud kodanike vastuvõtt. Inimesi teenindatakse telefoni ja e-kanalite vahendusel. Ametnike kontaktid leiate valla kodulehelt.
Eesti Vabariigi Valitsus pikendas eriolukorda 17. maini.

Jätkub vältimatult vajaliku sotsiaalabi osutamine, selleks palume ühendust võtta telefoni teel, et eelnevalt oma piirkonna sotsiaaltöötajaga järgnevate sammude astumiseks kokkulepped sõlmida. Samuti palume kindlasti sotsiaaltöötajaid teavitada abivajavatest isikutest, kes ei saa toetuda kriisiolukorras lähedaste abile.

Tavapäraselt jätkub e-teenuse kaudu esitatud rahvastikutoimingute menetlemine. Isiklikku kohaletulekut nõudvate toimingute teostamiseks palume eelnevat aeg kokku leppida. 

Valla allasutustest on suletud koolid, huvikoolid, noortekeskused, külakeskused, spordisaalid. Külastajatele on suletud hooldekodud. Räpina lasteaias Vikerkaar ja Viluste lasteaias Õnneseen on avatud valverühmad. Raamatukogud on avatud tavapäraselt, võimalik on kasutada avalikku internetipunkti raamatukogudes asjaajamiseks (nt pangaülekanded, SKA taotlused, ametkondadega suhtlemiseks jne).

Räpina valla kriisikomisjon kogunes 16. märtsil kl 13.  Kriisikomisjoni esimees on Räpina vallavanem Enel Liin. Komisjoni liikmed andsid ülevaate olukorrast. Jagati teavet. Vallavalitsusele on laekunud järgnevad teated:

AS Revekor annab teada, et korteriühistute koosolekud toimuvad ainult meilitsi, kavandatud kogunemised jäävad ära. 

* Räpina Tervisekeskuse perearstid annavad teada, et perearstikeskuses on peatatud plaaniline vastuvõtt ja ennetustegevus. Kohale tohib minna ainult eelneval kokkuleppel. Informatsiooni tervisekeskuse korralduslike meetmete osas saab tel. 53977260. 20. aprillist taastati järkjärgult plaanilised vastuvõtud. Vastuvõtule pöördumise eeskirjade jm vajalikuga saab tutvuda Räpina tervisekeskuse kodulehel.

AS Keskkonnateenused ja AS Ragn-Sells annavad teada, et kontorid on suletud, klientide teenindamine jätkub e-posti ja telefoni vahendusel. Jäätmejaamad Verioral ja Räpinas esialgu suleti tulles vastu keskkonnateenuseid osutavatele ettevõtetele, aprilli keskpaigas avati taas. Olmejäätmete vedu jätkub graafiku alusel tavapäraselt.

Kauplusauto (OÜ Aaroks) info: Alates 30. märtsist teenindatakse vaid nimekirja alusel, sissepääsu autosse pole. Kauplusauto soovitused: 1)Tee kodus valmis nimekiri mida soovid 2) Tule kohale ja anna nimekiri üle 3) Komplekteerime Teile kauba 4) Teosta makse (nii kaardiga kui sulas) 5) Anname kauba üle ja võite minna.
Kellel pole võimalik ise poes käia või kauplusauto peatusesse tulla, andku teada, võimalusel aidatakse kaupadel abivajajateni jõuda, kui abivajaja jääb marsruudile.

* AS Eesti Post teatas, et Räpina postkontor jääb suletuks 1. maini, vallas asuvad postipunktid jäävad avatuks. Maikuus on Räpina postkontor avatud teisipäeviti ja neljapäeviti kl 10-15.

*  Riik avas eriolukorra infotelefoni - 1247

 Veterinaar- ja Toiduamet peatab ajutiselt plaanilised järelevalvetoimingud, mis nõuavad kohapealset kontrolli. Lihakäitlemisettevõtetes ja piiridel jätkub tavapärane töö. Võimaldamaks kaubavahetuse jätkumist väljastatakse sertifikaate kõikidest maakondade keskustest. VTA kontaktandmed on leitavad siit.

* On loodud keskkond, kus viiakse kokku vabatahtlikud ja abivajajad: 

Inimesed, kel on koroonaviirusega nakatumise põhjendatud kahtlus, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuande telefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbril 112. 
Vaata lisatud faile!

Viiruse riskirühma kuuluvatel vanemealistel ja krooniliste haigustega inimestel tuleks vältida väljaskäimist. Soovitav on toit ja ravimid tellida koju. Kellel pole kedagi, kes saaks tellimusi täita, soovitame pöörduda vallavalitsuse poole telefoni (799 9516; 795 1422; 514 3217teel.

Välismaalt kojunaasmise kohta: https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsus-taiendas-erandeid-valismaalaste-kohta-kes-tohivad-eestisse-siseneda

Hoia end kursis: www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus 

В Волостном управлении и центрах услуг Ряпина приостанавливается прием граждан! Людей обслуживают по телефону и через Электронная почту или можно оставить заявление в почтовом ящике у входа в здание Волостного управления. Волостное управление просит регистрироваться на личный прием только по крайней необходимости.

Телефон: (+372) 799 9500

Электронная почта: vald@rapina.ee

Kasulikke linke/ полезные ссылки

https://www.valitsus.ee/ru/novosti/vnimanie-poryadok-prebyvaniya-doma-bolnyh-koronavirusom-uzhestochitsya

https://www.terviseamet.ee/ru/novosti/chastnye-i-stomatologicheskie-kliniki-prodolzhat-okazyvat-tolko-neotlozhnuyu-pomoshch

https://www.tooelu.ee/ru/Novosti/2555/koronavirus-i-trudovye-otnoshenija