Uudised ja teated

« Tagasi

Tööd alustas uus kultuuri- ja sporditööspetsialist

6. jaanuaril asus Räpina Vallavalitsuses tööle seni Põlvamaal maakondlikul tasandil juba üle viie aasta toimetanud Kertu Anni, kelle „tööpõllu" siin, nagu ametinimetuski ütleb, sisustavad Räpina valla kultuuri ja spordi valdkond. Saagem tuttavaks!

Olen pärit Põlvamaalt. Minu lapsepõlvekodu asub Vastse-Kuustes, kuid juba aastaid pean oma kodukohaks meie regioonikeskust ja heade mõtete linna Tartut, kus jagan kodu potentsiaalse abikaasa, 8-kuuse tütre ja kahe kassiga. Vaba aja „sisustavad" teised töö"otsad" või pere.

2014. aastal omandasin Tartu Ülikoolis magistrikraadi inimgeograafia ja regionaalplaneerimise erialal. Detailideni lihvitud magistritööd saatis edu. Tartu Postimehes trükiti artikkel töös esitatud soovituslikust linnapiiri muudatusest ning 2016. aasta Riigikogu Toimetistes ilmus pikem artikkel „Haldusreformist linnaplaneerimise (teooriate) kontekstis".

Lisaks pälvisin kaks teaduspreemiat. 2014. aastal sain Eesti Üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil I preemia ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonnas magistriõppe üliõpilaste astmes. Mõned kuud hiljem pälvisin Lennart Meri teadustöö auhinna magistritööde kategoorias. See tunnustus antakse stipendiumina korra aastas vaid ühele Tartu Ülikoolis hindele A kaitstud Eesti riiki, rahvast, kultuuri või ühiskonda käsitleva magistritöö autorile.

Lisaks Räpina Vallavalitsusele toimetan väikse koormusega ka varasemas töökohas Põlvamaa Arenduskeskuses. Erialasemalt olen veel hõivatud Audentese Erakooli e-gümnaasiumis geograafiaõpetajana ning hiljaaegu, aastatel 2017-2018 osalesin Riigikogu rahvastikukriisi probleemkomisjoni töös eksperdina.

Ootan seda töökogemust ja usun, et varasem juba võrdlemisi pikk praktika Põlvamaal, piirkonnast pärinemine ja hariduslik taust võimaldavad seda tööd hästi teha. Loodan, et koostöö sujub nii kultuuritöötajate kui raamatukogude inimestega ning ka spordi valdkond leiab suurema koha minu südames.

Kultuuri- ja sporditööspetsialisti ametikoha eesmärk on eelduste loomine efektiivse ning laiapõhjalise kultuuri- ja spordielu jätkumiseks vallas ning Räpina valla kultuuriasutuste ja raamatukogude töö koordineerimine ja suunamine.
 

Kontakt:
Kertu Anni
Kultuuri- ja sporditööspetsialist
Räpina Vallavalitsus
Tel: 524 9190
E-post: kertu.anni@rapina.ee