Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

« Tagasi

Endine koolijuht sai koolihoovi oma pingi

Täna, 2. septembril avati Räpina Ühisgümnaasiumi õuel kunagisele mainekale koolijuhile oma pink. Oskar Tuvik oli Räpina Keskkooli direktor aastatel 1966–1995 ja 1995–2002 aastatel Räpina Ühisgümnaasiumi direktor. Kooli vilistlased otsustasid tema auks avada pingi ja nii see saigi teoks vilistlaste, vilistlaskogu ja vallavalitsuse ühisel pingutusel ning pakub jalapuhkamise võimalust kooli ees puu all.

Vilistlaskogu nimel võttis sõna Uno Kaldmäe öeldes, et Oskar Tuvik on koolidirektorina meelde jäänud kui mees keda austati, aga lugupidamine ei tulnud mitte hirmust tema ees vaid direktori olekust. Ka Räpina õppejuht Maie Oper ütles oma sõnavõtus, et Tuvik oli alati  tasakaalukas ja laialdaste teadmistega. Laulu- ja tantsupidudel oli Räpina kool rohkearvuliselt esindatud. Direktor suhtus hoolivalt oma personalisse, viis pedagooge reisile, olles neile ise suurepärane giid. Tuviku ajal hiilgas Räpina kool ka sportlike tulemustega ning paistis silma olümpiaadidel.

Vallavanem Enel Liin ütles mälestuspingi avamisel, et tema peres on mälestuste hoidmisel olnud alati oluline roll ja kooli puhul on tema jaoks olnud nendeks sümboliteks kolm olulist asja: koolikell, -pink ja direktor. Meie vallavanemale oli Oskar Tuvik direktoriks kolmel gümnaasiumi-aastal. Vallavanemana sai ta öelda, et KOV on ütlemata tänulik Oskar Tuvikule nende 36 aasta eest, mis härrasmees meile direktoriks oli. „Kindlasti suuname praegust kooli sama rada edasi käima," ütles vallavanem.

Volikogu esimees Teet Helm meenutas, et tunneb Tuvikut juba rohkem kui 45 aastat. Üheks kokkupuutepunktiks oli Metsamajand, kus koolidirektor oli sage külaline – ikka selleks, et arutada, kuidas saaks kool ja metsamajand paremini omavahel koostööd teha. Helm tõi välja, et Tuvik kuulus omal ajal ka nn „direktorite nõukogusse" kui ka linna- ja vallavolikogusse, olles vahepeal ka volikogu esimees.

Tuvik ise ütles, et on ütlemata tänulik, et nii palju rahvast tema pingi avamisele kogunes ning et selline tore mälestuspink tema auks avati. Ta meenutas, et tuli Räpinasse, kui oli 23-aastane ja valiti direktoriks 29-aastaselt, olles tol ajal Eesti koolides üks nooremaid direktoreid.  „Minu ülesanne oli teha nii, et siinsed õpilased ja õpetajad oleksid jätkuvalt uhked, et nad on just selle kooli õpilased," ütles Tuvik loetledes üles kooli saavutusi. „Meie koolil olid muuhulgas sõpruskonnad Aserbaidžaanis ja Taga Karpaatias, õpilased käisid seal tööd tegemas, et saada aimu, kuidas sealkandis elatakse. Tuvik omalt poolt soovis õpilastele head töötahet ning õpetajatele rahulikku meelt. „Mind on autasustatud nii palju, et rohkem pole enam võimalik. Püüan sellel pingil ikka käia salaja istumas," võttis Tuvik oma emotsioonid kõne lõpuks kokku. Piduliku sündmuse lõpetuseks mängis Ants Järv lõõtsal Tuvikule loo „Ainult sulle."

Vaike Tammes,

avalike suhete spetsialist

Foto: Andrus Karpson