Uudised ja teated

« Tagasi

Põlvamaa Laulukarusselli 2018 võitjate hulgas on kaks Räpina tütarlast

Põlva Kultuurikeskuses 10. juunil toimunud Laulukarussellil valiti 11 finalisti seast kolm noort, kes lähevad tuleval aastal esindama maakonda ETV Laulukarusselli stuudiotesse.

Võitja 3-7-aastaste kategoorias on Arhanna Sandra Arbma (Margot Suur, Räpina Muusikakool) lugudega "Soovide laul" Leelo Tungal/Priit Pajusaar  muusikalist "Kosmonaut Lotte", "Skandaal seinakapis" (Riine Pajusaar) ja 8-10 aastaste kategoorias sai võidu Minna Emilia Vürst (Margot Suur, Räpina Muusikakool) lugudega "Unelaul" (Henno Käo/Gunnar Kiik), "Imelapse laul" muusikalist "Imelaps" (Leelo Tungal/Piret Rips-Laul). 11-13  aastaste kategoorias võitis esikoha Sireli Salum (Margot Suur, Riivo Jõgi, Põlva Muusikakool) paladega „Kevad tuleb, sinililled käes" (Kustas Kikerpuu) ja "Saladus" (Aapo Ilves/Margot Suur).

Põlvamaa Laulukarusselli tänavuste võitjate juhendajad on Põlva ja Räpina muusikakoolide õpetajad Margot Suur ja Riivo Jõgi. Lauluhuvilisi oli tervitama tulnud Põlvamaa Omavalitsuste Liidu aseesimees, Räpina vallavanem Enel Liin. Oma sõnavõtus tänas ja tunnustas ta laululaste vanemaid ja juhendajaid pühendumise eest ja soovis laululastele suurte lavade avastamiseks jõudu ja visadust ."Olete õppima asunud keelt, mida räägivad kõik maailma rahvad - muusika keelt. Viige alati osake endast ja meie Põlvamaast lauluga kõigi kuulajateni. Olge meie hea tahte saadikud," sõnas Liin.

Laulukarusselli Põlvamaa eelvoore ja finaali korraldanud Põlvamaa Arenduskeskuse kultuurispetsialist Asser Jaanimets ütles: "Sarnaselt paljude teistegi mõõduvõtmiste puhul ei seisne Laulukarusselli ainus eesmärk parima leidmises. Küsimus on laiem ja kaugemaleulatavama mõjuga. See puudutab lastele õppimise, eneseleidmise ja väljendamise võimaluste loomist kui ka kultuurilise tegevuse jätkusuutlikkust ning traditsioonide hoidmist. Siinkohal on väga oluline roll laululaste juhendajatel, lastevanematel ning teistel inimestel ja organisatsioonidel, kes vastavat keskkonda aitavad kujundada ja hoida. Nende töö väärib tunnustamist."

Laulukarusselli läbiviimist toetab Põlvamaa Omavalitsuste Liit, korraldab Põlvamaa Arenduskeskus.


Vaike Tammes


Foto: Kauno Kõima "3-7-aastaste kategoorias võitis esikoha Arhanna Sandra Arbma."