Uudised ja teated

« Tagasi

Valminud on projekti COOP Local tootekataloog

Setomaa Liidu, Räpina Inkubatsioonikeskuse, Võru valla, Ape valla ja Smiltene valla koostööprojekti COOP Local abil sai valmis kohalike piima-lihatootjate, aiasaaduste tootjate ja töötlejate ning käsitööliste kaardipõhine tootekataloog, mis aitab terviseteadlikul ja käsitööhuvilisel tarbijal leida üles neid huvitavad kohalikud tooted.

"Talutoodete ja mahetoidu soovijate hulk üha kasvab. Tarbijad hindavad kõrgelt toidu värskust, naturaalsust ja maitset. Kohalikel väiketootjatel on seda, mida tarbijad soovivad. Tarbijatel on tarvis aidata need tooted üles leida," selgitas Setomaa Liidu juhatuse esimees Margus Timmo tootekataloogi vajalikkust.

Projektis COOP Local osalevate Ape ja Smiltene ning Võru, Räpina ja Setomaa valla väiketootjate tootekataloog on kantud kaardile, et tarbijal oleks neid lihtsam leida.

Projektis osalevad nelja valdkonna väikeettevõtjad: marja- ja puuviljakasvatajad ning -töötlejad, piima- ja lihatootjad ning -töötlejad, köögivilja- ja taimekasvatajad ning -töötlejad ja käsitöömeistrid. Nende poolt pakutavad tooted ongi lisatud tootekataloogi.

Tootekataloog on avatud kasutamiseks veebis.

Tootekataloogiga on võimalik edaspidi liituda ka teistel sama piirkonna samade valdkondade väiketootjatel. Soovijatel tuleks võtta ühendust tootekataloogi juures nimetatud kontaktisikuga

Projekti "COOP Local" elluviimist toetab Eesti-Läti piiriülese koostöö programm 2014-2020. Projekti kohta saab lähemalt lugeda siit.

 

Teate koostas:

Setomaa Liit

Lisainformatsioon:

Leo Kütt
juhataja
SA Räpina Inkubatsioonikeskus/ Loomemaja

leo@ariabi.ee
+372 521 8202

 

           
 
 
      COOP_RGB_WEB_color