Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

« Tagasi

Suviste suurürituste ajal avati Räpina sadama teenindushoone

Peipsi järvefestivali Räpina päeva hommikul kogunesid Eesti-Vene piiriülese koostööprogrammi "Majanduslikult jätkusuutlik ja keskkonnasäästlik Peipsi järve piirkond 2 (Common Peipsi 2)" partnerid Räpina sadamasse, kus peeti projekti vaheetapi koosolek ja avati sadama teenindushoone koos väliköögiga. Projekt jätkub, sadam pole veel täielikult valmis, kuid nüüd on võimalik mõningaid uusi teenuseid juba kasutada.

Räpina sadama  kasutusvõimaluste mitmekesistamiseks harrastuskalurite ning veesportlaste seas alustati eelmisel suvel Eesti-Vene piiriülese koostööprogrammi 2014-2020 ühisprojekti "Majanduslikult jätkusuutlik ja keskkonnasäästlik Peipsi järve piirkond 2" toel sadamasse teenindushoone ja väliköögi rajamist. Tänavu aprillis valmis teenindushoone, väliköök ning kogu sadamat  teenindav reoveepuhasti. Teenindushoones on riietusruumid, pesemisvõimalused (dušid, leiliruum), avalikud tualettruumid ning puhkeruum.

Oma sõnavõtus ütles Räpina vallavolikogu esimees Teet Helm, et tal on hea meel, et kogu Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve äärde järjest kerkib selliseid sadamaid, mis valmistab kõigile rõõmu, sest niimoodi muutub sadamatevaheline liiklus järjest paremaks ja mitmekesisemaks. Sadama teenindushoone ja grillikoda pakub palju rõõmu nii meile kui külastajatele – näiteks tuulise ilmaga lohesurfarid tundsid tõsist heameelt selle üle, et oli võimalik end kuivatada ja riideid vahetada. Suurt avamispidu ei korraldatud kuna sadamaehitus läheb edasi. Parkla on praegu tolmav ja valmis sadamale mittekohane, seega läheb ka parklarajamiseks ja suurem pidu, kuhu palutakse ka ehitajad, tuleb oktoobris lõikuspeo-aegu.

Eelmisel päeval avati sadam Värskas. Värska vallavanem Raul Kudre ütles oma tervituskõnes, et Teet on olnud üks tulihingelisemaid Peipsiäärsete sadamate teema vedajaid. „Tundub, et Räpina valla sadamad arenevad veelgi ja et mõlemal sadamal saab olema hea koostöö, võib-olla saab kunagi olema Värska ja Räpina sadama vahel isegi püsiliin," ütles Kudre.