Uudised ja teated

Põlvamaa suvemängude avalöök - III Räpina Raudmehe triatlon

Suvemängude toimumine Põlvamaal on aastatepikkune traditsioon. Aastate lõikes oleme pilti elavdanud erinevate alade „uues kuues" korraldamisega. 

Suvemängud 2017 neljapäevakute (enamus alasid toimuvad neljapäeval) avalöök anti 28. juuli õhtupoolikul Räpinas. Koos III Räpina RAUDMEHE võistlusega selgitati südikamad ka võistkondlikus triatlonis.

Võistlusõhtul lõi kaasa 13 individuaalvõistlejat ning kuus 3-liikmelist võistkonda. Kindlasti andis osalejate pingutuste õnnestumisele kaasa soe suveilm ning arvukas kaasaelajate toetav õhkkond.
300m ujumist Räpina paisjärvel, 10km jalgrattasõitu Räpina linna ja valla teedel ning 3km jooksu pargis – selline distants tuli läbida igal individuaalvõistlejal või oli võistkondlikus triatlonis osaleja etapi pikkus.

III Räpina RAUDMEES individuaalne paremusjärjestus:
Neiud: 1. Sirli Siret Sepping (Räpina SK)
Naised: 1. Kadi Torila (Räpina SK), 2.Krete Junson (Räpina)
Noormehed: 1. Matis Erikson (Räpina SK), 2. Jaan Junson (Räpina)
Mehed: 1. Reio Härm (Räpina), 2. Rauno Härm (Räpina SK), 3. Egert Aalde (Serviti),
4. Valdur Truija (Räpina), 5. Steven Saal (Räpina)
Mehed40+: 1. Vahur Loosaar (Räpina), 2. Villu Zirnask (Räpina), 3. Hugo Kalbus (Räpina).

Võrreldes individuaalarvestusega oli võistkondlikus triatlonis osalejate geograafiline seltskond kirjum. Kiireim trio SVEN ja TEISED (Ott-Erik Kalmus, Mihkel Kalja, Sven Petratškov) edestas teisena lõpetanud MEEKSI TRIOT (Vladimir Rõzov, Rainer Pungar, Joosep Tohvri) 17,1 sekundiga. Kolmandana lõpetas RÄPINA SPORDIKLUBI trio koosseisus Vahur Loosaar, Kaspar Saarnits, Kalev Kajaste. Järgnesid AALDED (Mihkel Peterson, Erlend Aalde, Eleriin Aalde), MTÜ SÕPRUS (Kait Raudsepp, Jaanus Sibul, Aigar Saarnits) ning Põlva JK LOOTOS (Maiken Keldu, Kaido Kukli, Riina Rinne).

Tulemused – vt Sport - Protokollid

Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2017 on võimalus kõigile Põlvamaa omavalitsuste külakogukondadele, spordiklubidele, asutustele/ettevõtetele näidata oma ühtsustunnet, tuua rahvas spordiradadele-saalidesse, elavdada spordielu kohtadel ning lisada indu ja tegutsemislusti nii harrastajatele, kui eestvedajatele. Ja tore, kui meie lähinaabridki leiavad tahet kaasa lüüa, pakkudes võistluspinget ja elevust nii kaasalööjatele kui pealtvaatajatele.

Istuva Inimese Ajastu tugitooli vabad neljapäeva õhtupoolikud ootavad!
Põlvamaa SUVEMÄNGUDELE 2017 järgmised alad, discgolf ja petank toimuvad juba eeloleva neljapäeva, 3.augusti õhtupoolikul taas Räpinas!

Suvemängude üldjuhend ja alade juhendid leiad – vt Sport – Võistlusjuhendid.

Fotol (autor Andrus Karpson) triatlonistide ühisstart.

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel: 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com