Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

EKRAAN

Haridusvõrgu ümberkorraldused

Uudised ja teated

Haigekassa investeerib erasektori tervishoidu

Haigekassa investeerib erasektori tervishoidu

Alates 1. oktoobrist algab haigekassal uus viieaastane eriarstiabi lepinguperiood 89 erakliinikuga. See parandab haigekassa rahastatud eriarstiabi kättesaadavust lisaks haiglatele ka eraarstide juures.

Selleks, et arstiabi oleks kvaliteetne ja paremini kättesaadav kogu Eestis, sõlmis haigekassa uued lepingud eratervishoiuasutustega, kes pakuvad eriarstiabi. „Need erakliinikud täiendavad haiglate pakutavaid teenuseid ja annavad inimestele eriarstiabi saamiseks lisavõimaluse," ütles haigekassa partnersuhtluse osakonna juht Marko Tähnas.

Tähnase sõnul tuleb uuel eriarstiabi lepinguperioodil juurde suuri ja stabiilseid teenusepakkujaid. Samuti suureneb ravimaht, mida haigekassa ostab erakliinikutelt. „Suurem rahastus ja laiem valik kliinikuid tähendab, et arstid saavad vastu võtta rohkem patsiente ja eriarstiabi kättesaadavus paraneb," lisas Tähnas.

Haigekassa investeerib neljandas kvartalis erasektori eriarstiabiteenusesse 11 miljonit eurot, järgmise aasta jooksul kokku ligikaudu 55 miljonit. Ka järgnevatel aastatel ostab haigekassa erasektorilt eriarstiabi teenuseid kasvavas mahus.

Haigekassa tasub arstiabi eest vaid lepingupartneri juures

 

Tervisemurega inimene peaks kõigepealt pöörduma oma perearsti poole. Just tema oskab patsienti kõige paremini nõustada ja vajadusel ka õige eriarsti juurde suunata.

 

Tuleb meeles pidada, et haigekassa tasub ravikindlustatud inimese eriarstiabi eest ainult siis, kui raviasutusel on leping haigekassaga. Marko Tähnas selgitas, et pole harv juhus, kus ravikindlustatud patsient on oma ravi eest ootamatult pidanud ise maksma, kuna ta ei ole pöördunud haigekassa partneri poole. „Enne kui eriarsti juurde lähed, küsi alati üle, kas raviasutusel on haigekassaga leping ja kas arstiabi saab ikka haigekassa kulul," soovitas Tähnas.

Kindlustatud inimesel on õigus valida sobiv eriarst ja vastuvõtuaeg ükskõik millises raviasutuses, kellel on haigekassaga leping. Endale sobivaima vastuvõtuaja leidmiseks tasub digiloost (www.digilugu.ee) vaadata, mida erinevad raviasutused üle Eesti pakuvad. Haigekassa lepingupartnerid teenindavad kõiki ravikindlustatuid olenemata nende elukohast.

Pane tähele!

Eriarstile pöördumiseks on vaja perearsti saatekirja. Ilma saatekirjata saab pöörduda silmaarsti, naha- ja suguhaiguste arsti, günekoloogi ning psühhiaatri juurde.

Kui raviasutusel on haigekassaga leping, tuleb ravikindlustatud inimesel maksta ainult viis eurot visiiditasu.

 

Eriarstiabi Põlva maakonnas

Põlva maakonnas osutab eriarstiabi peamiselt Põlva haigla, kus haigekassa rahastab vastuvõtte naha- ja suguhaiguste, kõrva-nina-kurguhaiguste, sisehaiguste, naistehaiguste, psühhiaatria, üldkirurgia ja taastusravi erialal.

Jaanson & Lääne erakliinik ning Qvalitas arstikeskus pakuvad Põlvas psühhiaatri vastuvõtte. 

Põlvas ja Räpinas osutab silmaarsti teenust Tartu Ülikooli kliinikum. Räpina haigla võtab patsiente vastu üldkirurgia erialal.

 

Raviasutus

Raviasutuse aadress ja kontakt

Eriala (ambulatoorsed vastuvõtud)

Põlva Haigla AS

Uus 2, Põlva

Telefon: 799 9199, 799 9198

Dermatoveneroloogia (naha- ja suguhaigused)

Günekoloogia (naistehaigused)

Otorinolarüngoloogia (kõrva-nina-kurguhaigused)

Psühhiaatria

Sisehaigused

Taastusravi

Üldkirurgia

Tartu Ülikooli Kliinikum SA

 

 

Uus 2, Põlva

Telefon: 799 9199, 799 9198

Võru mnt 1, Räpina

Telefon: 799 9244

Oftalmoloogia (silmahaigused)

 

Räpina Haigla AS

Võru mnt 1, Räpina

Telefon: 799 9244

Üldkirurgia

Jaanson & Lääne OÜ

Uus 2, Põlva

Telefon: 733 3446, 517 7222

Psühhiaatria

Qvalitas Arstikeskus AS

Käisi 1a, Põlva  

Telefon: 731 1950, 731 1952

Psühhiaatria

 

Lisainformatsiooni haigekassa eriarstiabi partnerite, visiiditasude ja muude ravikindlustust puudutavate küsimuste kohta saab haigekassa kodulehelt www.haigekassa.ee või helistades infotelefonile 669 6630.