Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

Üleskutse Räpina valla meistritele!

Tartu linn koos 19 Lõuna-Eesti kohaliku omavalitsusega, mille hulka kuulub ka Räpina vald, saab 2024. aastal Euroopa kultuuripealinna tiitli. See toob kagunurka mitmeid huvitavaid kultuuriprojekte ja -algatusi. Üks selline on Tartu linnamuuseumi poolt arendatav kogukonnaprojekt "Põlvelt põlvele". Selle raames toimub Tartus ja Lõuna-Eestis mitmeid töötubasid ja üritusi, mille käigus saavad vanemad generatsioonid oma oskusi noortele õpetada.

Edasi antavad oskused võivad olla erinevatest valdkondadest, nt aiandus, käsitöö, ehitus, looduses hakkamasaamine, majapidamine, tehnika jne. Projekti keskmes on peamiselt nn arhailised oskused, mida võidi sadu aastaid tagasi eesti taludes kasutada. Huvi pakuvad ka nipid, mida 20. sajandil linnakeskkonnas hakkamasaamiseks kasutati.

Erilisi piiranguid sisule siiski ei seata. Selle loovad oma ala meistrid, kes peaks olema valmis töötubasid juhendama või mõnda põnevat tegevust nt oma talus pakkuma.

Projektist lähemalt: https://tartu2024.ee/polveltpolvele

Palume huvilistel endast märku anda hiljemalt 27. jaanuariks Räpina Vallavalitsuse kultuuri- ja sporditööspetsialist Kertu Annile tel 524 9190 või e-postil kertu.anni@rapina.ee.

Foto: Rene Asmussen