Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

Räpina sadamas tähistatakse Euroopa koostöö päeva

Reedel, 18. septembril algusega kell 13.00 toimub Räpina sadamas Euroopa koostöö päeva „Bridging Waters" tähistamine.

Ettevõtmisega pööratakse tähelepanu piiriülese koostöö panusele piirkonna arendamisel, keskendudes sel aastal loodushoiu ja ettevõtluse valdkondadele.

„Keskkonnamõjud on alati piiriülese iseloomuga ja koostöö Vene partneritega panustab piirijärve keskkonnaseisundi parandamisse. Räpina sadama arendustööd on hea näide koostöö sünergiast, mille tulemusel on tänane kaasaegne kompleks atraktiivne  kohalikele elanikele, külastajatele, ettevõtjatele," lausus Unda Ozolina, Eesti-Vene programmi sekretariaadi juhtaja.

Euroopa koostöö päeval osalejad saavad kohapeal oma teadmised proovile panna Gaute Kivistiku juhitud „Eesti mängus Euroopa piiril", samuti avatakse üheskoos sümboolne laste mänguatraktsioon. Töötubades saab tutvuda piirivalve töö ja varustusega, värvida temaatilisi postkaarte ja avastada ümbruskonda laevasõidul Peipsi-Pihkva järvel Eesti-Vene piiri lähistele.

Euroopa koostöö päev on eelkõige suunatud Räpina valla noortele, kuid oodatud on kõik huvilised.

Paralleelselt Räpinaga toimub Eesti-Vene programmi poolt korraldatud Euroopa koostöö päeva tähistamine ka Pihkvas ning üheskoos tervitame oma sõpru ja koostööpartnereid Räpinast Pihkvasse videosilla kaudu.

Räpina sadama vastvalminud teenindushoone, rajatava parkla-ala ja sissesõiduteede ehitamist kaasrahastab Eesti-Vene programm piiriülese koostöö projekti „Common Peipsi2" raames.

Euroopa koostöö päeva korraldab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm koostöös Räpina vallaga.

Rohkem infot:

Eesti-Vene piiriülesest koostöö programmist www.estoniarussia.eu ja www.facebook.com/estoniarussia/

Liane Rosenblatt, programmi ja kommunikatsiooni konsultant, Eesti-Vene piiriülese koostöö programm tel 5286424, liane.rosenblatt@estoniarussia.eu.