Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

Räpina vallavanem paneb kõigile südamele olla pühade ajal ettevaatlik

Ärevat ja segadust täis aega on olnud juba peaaegu neli kuud. Nõustun, et olukord on kõigile uus ja harjumatu, mis on tinginud ka selle, et kohati on korraldused haiguse vältimiseks ja edasise leviku tõkestamiseks olnud vastukäivad (nt suhtumine maskikandmisse). Kui 12. märtsil eriolukord Eestis kehtestati oli mure ja hirm suur ning piiranguid arvati kehtivat kuni augustikuu lõpuni. Nendest tähtaegadest ja korraldustest lähtuvalt hakkasid vastutustundlikud omavalitsused ka ise otsuseid vastu võtma, olgu siis töökorralduse osas või viiruse kohapeale jõudmise takistamiseks.

Räpina valla töötajad, elanikud ja arvan, et ka külalised on selleks palju ära teinud, et meie vald on siiani ilma ühegi positiivse koroonatesti vastuseta. Esimestena asusime näiteks n-ö pensionipäevadel desinfitseerima pangaautomaate ja tuletasime inimestele sealjuures meelde ohutu käitumise põhimõtteid. Oleme organiseerinud toiduabi, jaganud koolilõuna pakke, osutanud sotsiaaltransporti jne.

Koroona ei ole kuhugi kadunud. Paaril viimasel päeval lisandus kaks positiivset testitulemust just Põlvamaale, tõsi, üks neist hiljem tühistati. Meiega on telefonitsi suhelnud nii pääste- kui politseiameti esindajad, kes palusid avalikke jaaniüritusi mitte korraldada ning lõkkekuhjad varasemalt põletada. Nii me ka toimisime. Samad korraldused on saanud kõik Põlvamaa omavalitsused.

Seda, et Vabariigi Valitsus alates 19. juunist leevendab piiranguid veelgi, ei osanud keegi ette näha ja ma peaks ütlema, et selline käitumine on vastutustundetu. Kogu selle piirangute aja eesmärk ja saavutatu võib joosta liiva mõne rumala otsusega. Ka minul on kahju, et me ei saa pidu korraldada valla poolt, aga me saame oma perede ja väiksemate kogukondade vahel jaanipäeva peetud tervetena. Võibolla on sedagi vaja, sest igapäevane suhtlemine on kolinud ju internetti.

Me oleme pingutanud, et sügisel saaksid lapsed naasta lasteaeda ja kooli, töötajad saaksid käia tööl ja eakamad elanikud tunda ennast turvaliselt. Kui aasta lõpuks oleme terved, saame planeerida uue aasta pidusid ja oleme kindlasti ka palju targemad. Kõik meie otsused on vastu võetud vallaelanike tervise huvides.

Võidupühal lõket tehes pidage silmas, et lõkkekoht oleks hoonetest kaugemal ning lõkkease piiratud, et süüdatud tuli sealt kaugemale ei leviks. Päästeamet on andnud teada, et päästjad patrullivad 20.-24. juunini oma komando tööpiirkonnas, et kontrollida jaanilõkete tuleohutust ja et lõketesse ei oleks visatud prügi.

Ilusat jaaniaega!

Enel Liin,
Räpina vallavanem