Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

Eesti Vabariigi 102. aastapäeva eel tunnustati Räpina valla õpilasi ja õpetajaid

Viluste Põhikooli aulas toimus neljapäeva, 20. veebruari õhtul, Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud kontsert-aktus, kus tõsteti esile Räpina valla haridusasutuste silmapaistvamaid õpilasi ja õpetajaid. Räpina vallavanem Enel Liin ning vallavolikogu esimees Teet Helm andsid tublimatele üle päevakohase sissekirjutusega Matthias Johann Eiseni (1857–1934) raamatu „Eesti mütoloogia". Silmapaistva rahvaluuleteadlase ja pärimuse koguja M. J. Eiseni teos annab ülevaate ennemuistsete eestlaste mõtte- ja hingemaailmast, võimaldades heita pilk esivanemate ilmavaatele.

Raamatute kinkimine oma valla haridusasutuste tublidele on Räpina valla pikaajaline traditsioon. Teist aastat järjest toimub üritus Viluste Põhikoolis koolipere ettevalmistusel ja kaasalöömisel. Käesoleval aastal kandis üritus alapealkirja „Terve vald oli kokku aetud…". Tunnustatavad õpilased ja õpetajad tõstsid esile valla haridusasutuste juht- ja õpetajaskond vallavanema üleskutsel.

Käesoleval, 2020. aastal tunnustati tublide tulemuste ja Räpina valla haridusasutustes särasilmil tehtavate igapäevaste pingutuste eest järgmisi õpilasi ja õpetajaid:

Mehikoorma Põhikool: õpilane Säde Reet Posti ja Mehikoorma Põhikooli direktor Ege Helleng;

Ruusa Põhikool: õpilased Kevin Kaatsu ja Mia Carola Loog ning õpetaja Kaja Hüsson.

Räpina Lasteaed Vikerkaar: logopeed Viive Kanarik ja Räpina Lasteaia Vikerkaar direktor Regina Allik;

Räpina Muusikakool: õpilased Arhanna Sandra Arbma, Minna Emilia Vürst ja Alfred Vürst ning õpetaja Margit Kokmann;

Räpina Spordikool: õpilased Jaan Junson ja Romio Tikka ning treener Vendu Suurmann;

Räpina Ühisgümnaasium: õpilased Keilit Adson, Ketlyn Idion, Daili Kruusamägi, Agnes Leek, Mailis-Heleen Maastik, Rasmus Mirma, Karoliina Raudberg, Anna Zaharova, Kirke Tammpere, Mariin Tikka, Tairi Tolmik, Merlin Tolmusk ning õpetajad Rita Kahu ja Marika Ääremaa;

Veriora Lasteaed Õnneseen: direktor Reet Aasma;

Viluste Põhikool: õpilased Kevin Alvela, Sirelin Ilves, Lisette Oru, Marili Piirisild, Aleksander Maask ja õpetaja Heili Ahelik.

Palju õnne ja edasipüüdlemisrõõmu kõikidele eeskujudele!

Viluste Põhikooli aulas peetud Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud kontsert-etendusel astusid üles Veriora Lasteaia Õnneseen lapsed, Viluste Põhikooli õpilased (1. klass, rahvatantsurühmad Väike Vingerdi, Vingerdi ja Vipsik, Viluste PK mudilaskoor ja lastekoor ning kooli ansambel) Veriora segarahvatantsuühm Paras paar ja memmede rahvatantsurühm Eideratas.

Üheskoos esitati ääretult lustlik ja meeldejääv jutustus, milles särava teravmeelsusega kirjeldati situatsioone, millega igapäevases elus kõik kokku puutume. Kontsert-aktuse sidus osavalt tervikuks suurepärane õhtujuht ja lõõtsamängija Raul Petersell.

Suur tänu kollektiivide juhendajatele: Krista Salf, Esta Sokmann, Karin Poltsov, Heli Aia, Kersti Juurma, Helle Mendrik, Eero Paltsepp.

Suur tänu eriti vaatemängulise ja toreda kontsert-aktuse kava väljamõtlemise ja kokkupanemise eest: Kersti Juurma, Krista Salf, Helle Mendrik ja Anu Luiga.

 

Andrus Karpsoni klõpsatud fotosid kontsert-aktusest saab vaadata siit.

 

Anu-Cristine Tokko,
Räpina valla haridus- ja noorsootööspetsialist