Uudised ja teated

Räpina vallavalitsust külastasid Lasteaia Vikerkaar „Õnneseened“

21. veebruaril külastasid Räpina vallavalitsust vabariigi aastapäeva pühademeeleolus lasteaia Vikerkaar Õnneseene rühma lapsed.

Lapsi ja nende saatjaid võttis vallavanem Enel Liin vastu Räpina vallavolikogu saalis. Vallavanem tutvustas, mida tehakse volikogu saalis ja rääkis millist tööd vallavalitsuses tehakse. Lapsed said ka ise rääkida, mida nad arvavad, et vallamajas tehakse. Näiteks arvati, et tehakse puure hulkuvate kasside-koerte püüdmiseks. Vallavanema abil sai see teema nüüd selgemaks. Koolieelikutel oli palju küsimusi ka vallavanemale isiklikult. Uuriti, kas vallavanema töö on raske, kus vallavanem elab ja kas tal ka lapsi on ning millise autoga sõidab.

Lapsed said teada, et vallavanema töö on väga laialivalguva iseloomuga ning et ta ei istu kaheksast poole viieni kogu aeg oma laua taga. Tihti on tööpäevad õhtuti ja ka nädalavahetustel, kui tuleb käia erinevatel üritustel või koosolekutel oma valda esindamas. Vaatamata sellele, et töö on raske, meeldib see vallavanemale kuna läbi selle on võimalik palju uut ja huvitavat õppida.

Üllatav oli õpetajate ja laste jaoks see, et vallavanem Enel Liin on sündinud siin majas ja kohas, kus praegu asub volikogu saal. Sealt viidi Enel edasi Leevile, kus ta oma lapsepõlve veetis. Huvitav oli sügisel kooliminevatel lastel teada saada sedagi, et vallavanem on koolis käinud Räpinas.

Üks laps küsis, kui palju pabereid vallavanem ühe tööpäeva jooksul täis kirjutab ning sai teada, et mõnikord allkirjastab vallavanem lausa 50 dokumenti, mõni päev vähem. Uuriti, kas vallavalitsusel on plaanis ka midagi laste jaoks teha. Saadi teada, et kevadel valmib avalik mänguväljak lastele Räpina Tuletõrje väljakule, plaanis on ehitada ka seiklusrada. Lõpetuseks said „Õnneseened" uudistada vallavanema kabinetti ning istuda tema toolil. Küsiti ka kabineti vitriinkapis olevate karikate ja kingituste kohta, mida vallavanem lahkesti ka tutvustas.

Vaike Tammes

Räpina valla avalike suhete spetsialist

Foto: Andrus Karpson „Vallavanem võtab vastu Õnneseente rühma kingituse."