Uudised ja teated

Koristame kõik koos Eestimaa looduse puhtaks

Eestlaste eestvedamisel toimub 15. septembril globaalne Maailmakoristuspäev Eesti suurim juubelikingitus maailmale mil korraga koristavad oma territooriume üle kogu ilma miljonid inimesed 150 riigis.

Koristusaktsioonil osalejal on võimalus näidata eeskuju tervele maailmale, sest kümme aastat tagasi sai just siitsamast Eestist Teeme Ära! koristuspäevast alguse ajaloo suurim kodanikuliikumine Lets Do It! World.

Selleks, et teada Räpina vallas koristamist vajavaid kohti, vajame Sinu abi! Kuni 26. augustini saab koristuskohti kaardistada või kui ise ei oska, siis teada anda. Selleks lae oma telefoni World CleanUp äpp, pildista prügi ja määra asukoht.

15. septembril ootame kõiki vabatahtlikke appi Eesti loodust puhtaks tegema. Kui soovid vabatahtlikuna kaasa lüüa, siis registreeri ennast osalejaks maailmakoristus.ee kodulehel. Spetsiaalsel registreerimisplatvormil on üle Eesti välja toodud koristuspiirkonnad, millega liituda – vali endale lähim või sobivaim. Registreerimine on vajalik, et iga koht saaks piisava hulga abikäsi ning kõik prügistatud paigad kenasti kaetud. Registreerida saab nii eraisiku, organisatsiooni või sõpruskonnana, samuti võib püsti panna koristusaktsioon kasvõi ainult enda seltskonnale. Viimasel juhul tuleb aga arvestada, et koristustalgu korraldaja peab jäätmete äraveo organiseerima ise.

Vastused kõigile oma küsimustele saab  maakondliku koordinaatori käest. Tema on inimene, kes valdab enda piirkonna informatsiooni ning samuti leiab maakondlik koordinaator igale koristuspunktile talgujuhi – inimese, kes koristuspäeva eel korraldab punktis vajaminevad prügikotid, juhendmaterjalid ning jälgib, et kõik sujuks plaanipäraselt. Kui soovid talgujuht olla, siis anna endast märku!

Koristuspäev saab teoks koostöös EV100, kohalike omavalitsuste, RMK, Maanteeameti, maaomanike, jäätmekäitlusettevõtete, heade toetajate, partnerite ja tuhandete puhtast loodusest hoolivate Eesti inimestega. Rohkem infot www.maailmakoristus.ee ja www.letsdoitworld.org. Tule teeme kingituse Eestile 100. sünnipäevaks – jätame tulevatele põlvedele võimaluse nautida ilusa Eestimaa rikkumata loodust!

Kaisa Tammoja

Põlvamaa koordinaator

kaisa.tammoja@gmail.com

5109433