Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

Hugo-Eduard Vaino - 103

Nagu juba eelmist juubilari tutvustavas loos kirjutasin, on meie vald rikas eakate inimeste poolest. 10.10.2018 tähistas oma 103. sünnipäeva Hugo-Eduard Vaino. Kui selle aasta sünnipäevalapsed olid meid vastu võtnud kodutaludes, siis Hugo-Eduardi soov oli oma tähtpäeva pidada oma kalli kogudusega koguduse ruumides. Sünnipäevalaps ootas õhinaga külalisi hubastes ruumides, kõrvaltuppa oli kaetud ka sünnipäevalaud. Hugo-Eduardi arvates olid kõik temale kallid ja olulised inimesed kohal ja nagu sünnipäevalaps märkis, ei saa vanu sõpru tema eas enam palju olla.

Hugo on sündinud Tallinnas ja juba pooleteiseaastaselt algasid tema elu rasked hetked, kui suri tema ema. Ema surma järel kasvas Hugo-Eduard mõned aastad vanavanemate juures, kuni isa ta oma uue pere juurde viis. Hugo-Eduard on rasket elu näinud nii Siberis kui ka Ukrainas ja seda, mida nii pika elueaga inimene on üle elanud, ei jõua ega saagi siia kirja panna. Oma eluea pikkuse üle ta ise eriti ei imesta ja lubab julgesti veel kümnendi elada.

Hugo-Eduardi oli õnnitlema tulnud ka Jaan Kivistik, kellega koos meenutati, et Hugo-Eduard oli üks esimesi, kes oma Räpina koduaeda viinapuu istutas ja läbi tema käe jõudis siia kanti ka sidrunväändik. Need kaks fakti on Jaan Kivistik ka oma raamatus ära märkinud. Koguduse poolt sai Hugo-Eduard kingiks piibli - just selline olevat tal veel puudu! Muidu on tal neid küll juba viis, aga mõned võõrais keeltes ja mitte ka nii kenad.

Räpina valla poolt olid õnnitlemas vallavanem ning sotsiaaltööspetsialistid Katrin ja Karmen. Kingitus on meil traditsiooniline, kuid sellest las räägivad juubilarid juba ise.

Soovime Hugo-Eduardile palju tervist ja kõigi tema soovide täitumist!

 

Enel Liin,

Räpina vallavanem

 Foto erakogust "Vallavanem 103-aastast Hugo-Eduardit õnnitlemas"