Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

Eesti Vabariigi 101. aastapäeva eel tunnustati õpilasi ja õpetajaid

Viluste Põhikooli aulas toimus neljapäeva, 21. veebruari õhtul, Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud kontsert-aktus, kus tõsteti esile Räpina valla haridusasutuste silmapaistvamaid õpilasi ja õpetajaid. Räpina vallavanem Enel Liin ja vallavolikogu esimees Teet Helm andsid tublimatele üle päevakohase sissekirjutusega Enn Tarveli raamatu „Eesti rahva lugu". Teos annab lühikese ülevaate Eesti ajaloost kaheteistkümne ja poole aastatuhande jooksul, alates mannerjää kadumisest kuni tänase päevani. Peamine tähelepanu on raamatus koondatud Eesti poliitilise ajaloo ja kultuuriloo huvitavamatele küsimustele, mis lubavad ja vajavad jätkuvat arutelu ning pakuvad võimalusi uuteks lähtekohtadeks.

Tunnustatavad õpilased ja õpetajad seadsid üles haridusasutuste juht- ja õpetajaskond vallavanema üleskutsel.

Käesoleval, 2019. aastal tõsteti vabariigi aastapäeva puhul esile järgmisi õpilasi ja õpetajaid:

Mehikoorma Põhikool: õpilane Taire Pungar ja õpetaja Jaanus Volk;

Ruusa Põhikool: õpilased Eliise Rammo ja Margit Jaagund ning õpetaja Urve Mähar;

Räpina Lasteaed Vikerkaar: õpetajad Natalia Asi ja Kätlin Kaljas;

Räpina Muusikakool: õpilased Aksel Vürst ja Miriam Metsanurm ning õpetaja Oksana Iljašenko;

Räpina Spordikool: õpilased Harri Mähar ja Jaan Junson;

Räpina Ühisgümnaasium: õpilased Heleri Kruusamägi, Erle-Mai Pabusk, Kärt Hüdsi, Denis Rõžov, Kevin Paul Talviste, Veronica Oidingu, Karen Rämson, Algmar Erik, Merilyn Idion, Oliver Kruusamägi, Risto Lillemäe, Alina Poduškina ning õpetajad Riina Tamm ja Tarmo Tammes;

Veriora Lasteaed Õnneseen: õpetaja Karin Koltsov;

Viluste Põhikool: õpilased Imre Kivisild, Kaspar Koddala, Eliise Mikko, Deili Salf, Nelelis Tasa ja õpetaja Ene Mähar.

Palju õnne ja edasipüüdlemisrõõmu kõikidele eeskujudele!

Viluste Põhikooli aulas peetud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud kontserdil astusid vahva kontsertkavaga üles Viluste Põhikooli mudilaskoor ja lastekoor, rahvapilliansamblid Teisipäevamuusika ja Kolmapäevamuusika (juh Kersti Juurma), Viluste Põhikooli rahvatantsurühmad Väike Vingerdi, Vingerdi ja Vipsik (juh Esta Sokman), Veriora naisrahvatantsurühm Triibu-Liine (rahvatantsu juh Helje Põvvat, võimlemiskava juh Krista Salf) ja segarühm Paras Paar (juh Esta Sokman) ning Viluste Põhikooli võimlemisrühm No Selge (juh Krista Salf), Viluste Põhikooli õpilased Ivo Rätsep ja Marti Ziukman. Meeleolukate sketšidega vürtsitasid kontserti raamatukogu Targad ja Ninatargad (juh Ene Mähar). Vabariigi aastapäeva humoorika ja hariva kontserkava pani kokku Viluste Põhikooli huvijuht Krista Salf.

Anu-Cristine Tokko,
haridus- ja noorsootööspetsialist

Foto: Andrus Karpson