Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

EKRAAN

Uudised ja teated

« Tagasi

Palju õnne, Juta Haidak!

19. mail saab 100-aastaseks Räpina valla kodanik Juta Haidak. Tema lapselaps Kristi Lillemäe räägib oma vanaemast järgmiselt: "Juta on sündinud ja koos oma õega üles kasvanud Tooste külas, kus ta käis ka karjas ning aitas oma vanemaid talutöödes. Juta ise on öelnud, et kõige raskemad ajad tema elus olid siis, kui oli sõda ning kui isa Siberisse küüditati. Hoolimata sellest ei antud kunagi alla ega kaotatud lootust.

 

Tihti tuli Jutal endale riided ning jalanõud ise valmistada. Isegi tol hetkel väga moodsad valged tennised oli ta endale ise teinud. Nooruspõlvest saigi alguse tema tohutu käsitöökirg - pole mustrit ega pilti, mida vanaema Juta ei oskaks tikkida, kududa või heegeldada.

 

Jutal on kaks tütart, kellast üks on kahjuks juba lahkunud, viis lapselast, seitse lapselapselast ning üks lapselapselapselaps (viis põlvkonda). 

 

Kahjuks murdis insult kange memme ning seetõttu tuleb tal oma 100. sünnipäeva pidada Räpina haiglas õendus- ja hooldusosakonnas."Soovime Jutale tugevat tervist ja palju õnne juubeli puhul!