Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

EKRAAN

Uudised ja teated

« Tagasi

Alanud on registreerumine vanemlusprogrammi „Imelised aastad"

Vanemlusprogrammi „Imelised aastad" koolitused on aidanud käitumisprobleemidega laste peresid paljudes riikides. Tegu on teaduspõhise programmiga ning koolituste tulemuslikkus on tõestatud. Programmis omandatud praktilised oskused ja saadav tugi võimaldavad lapsevanematel tulla paremini toime laste kasvatamise väljakutsete ja stressiolukordadega.

„Imelised aastad" põhiprogramm on 2-8-aastaste laste vanematele. Programm koosneb 16 nädala jooksul 1 kord nädalas (2-2,5 tundi) kestvatest koolitustest ja personaalsest tööst lapsevanematega. Ühe grupiga töötavad kaks programmi grupijuhti.

Programmi on võimalik viia ellu nii ennetusliku (vanematele, kelle lastel on ilmnenud probleemide esmased sümptomid) kui ka probleeme käsitleva meetmena (kõrge riskiga sihtgruppidele) vanematele, kelle lastel on avaldunud kohatine agressiivne käitumine, hüperaktiivsus, hajutatud tähelepanuvõime, valetamine, sõnakuulmatus jne.

Programmi „Imelised aastad" vahetud eesmärgid:

  • vanema ja lapse suhte parandamine;
  • vanemlike oskuste suurendamine;
  • laste enesekontrolli suurendamine;
  • sotsiaalsete oskuste arendamine;
  • laste käitumisega seotud probleemide vähendamine või ennetamine.

Rohkem infot koolituse kohta: Vanemlusprogramm „Imelised aastad"

 

Järgmisel aastal viiakse läbi uus koolitusprogramm: 

  • 2023. aasta I poolaastal  Räpina vallas

 

Kes sooviksid ennast järgmise aasta gruppi kirja panna, siis soovist paluna anna teada hiljemalt 14.05.2022  lastekaitsespetsialistile e-posti, SMSi või telefoni teel.

 

Täiendav info:
Lastekaitsespetsialist Ave Kõlli
telefon: 53063615
e-post: ave.kolli@rapina.ee