Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

« Tagasi

Eesti Vabariigi 103. aastapäeva tähistamine

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistame tänavu pisut teisiti kui eelnevatel aastatel. Vabariigi sünnipäeva tähistamiseks kuvame Räpina linna keskväljakul asuvale ekraanile eelnevalt salvestatud vallajuhtide ja koguduste esindajate sõnavõtud ning pildiseeria valla ajaloolistest ja tänapäevastest fotodest. Ekraanil näidatakse tähtpäeva puhul ka varem salvestatud Räpina Muusikakooli solistide esinemisi.

24. veebruari hommikul kell 10 on sõna Räpina vallavanem Enel Liinil, tema järel volikogu esimees Teet Helmil. Oma tervitused edastavad suuremate koguduste esindajatena EELK Räpina Miikaeli koguduse õpetaja Urmas Nagel ja Räpina Püha Sakariase ja Elisabeti koguduse preester Tihhon Tammes.

Sõnavõttude eel ja järel ilmestavad päeva erinevate autorite fotod Räpina vallast ning Toomas Mastiku lühifilm talvisest Räpinast. Saab kuulata Räpina Muusikakooli õpilaste esinemisi – laulavad Tairi Tolmik, Arhanna Sandra Arbma, Minna Emilia Vürst ja Otto Valter Vürst. Videosalvestus koos sõnavõttude, pildigalerii ja lauludega kordub umbes ühetunnise intervalliga kuni õhtul kell 18.

24. veebruaril leiavad aset ka traditsioonilised sündmused. Kell 11 toimub Räpina Miikaeli kirikus jumalateenistus ning kell 12 mälestushetk ausamba pargis ja pärgade asetamine Vabadussõjas langenute mälestussambale. Päevakohase sõnavõtu soovi palume eelnevalt registreerida tel 796 1363 või kultuurikeskus@rapina.ee

Infot teiste Eesti Vabariigi 103. aastapäeva tähistamiseks korraldatavate sündmuste kohta leiab Räpina valla kultuurilehelt www.kultuur.rapina.ee

Osalemisel palume hoida distantsi teiste inimestega ja kanda maski!

Kertu Anni,
Räpina valla kultuuri- ja sporditööspetsialist