Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

« Tagasi

Saagem tuttavaks - Räpina valla noorsootöötaja Kristel Zovo

Räpina vallavalitsuse ridadesse kuulub märtsikuust uus noor töötaja – noorsootöötaja Kristel Zovo, kes tutvustab ennast nii:

Mina olen Kristel ja olen pärit Põlvamaalt, Räpina valla kõige põhjapoolsemast osast, Meerapalu külast. Olen seal üles kasvanud ja elanud terve oma elu, kuid jagan oma praegust elukohta ka Tallinnaga. Lõpetasin 2016. aastal Võnnu Keskkooli ning peale seda viis tee mind Tallinna Ülikooli, kus omandasin kolm aastat hiljem bakalaureusekraadi kultuuriteaduse erialal. Praegu tudeerin samuti Tallinna Ülikoolis, magistriõppes noorsootöö korralduse erialal.

Asusin Räpinasse tööle märtsikuus, mistõttu loodan, et õpingud toetavad töökoha praktikat ning leian parima viisi, kuidas noorsootööd Räpinas elavdada ja arendada. Olen noortega kokku puutunud erinevatel konverentsidel ja haridusmessidel, mis on andnud palju kogemusi ja mõtteid noortega suhtlemisel ning olukordade analüüsimisel. Leian, et noorsootöös on oluline meeskonnatöö, noorte arvamuste ja vajaduste arvestamine ning motiveerimine ja toetamine. Teisalt on tähtsad ka reeglid ja distsipliin, mis aitaksid noore elus analüüsida ja aru saada, mis on õige või vale, mis on hea või halb.

Naudin noortega suhtlemist ning lahenduste leidmist muredele ja takistustele. Seisan noorte heaolu eest, et kõik saaksid noorsootööst osa ning seeläbi noored panustaksid ka ise oma vaba aja sisustamisse.

Vabal ajal meeldib teha koeraga pikki jalutuskäike looduses ja jäädvustada oma kaameraga kodukanti ja inimesi minu ümber. Peale selle naudin käsitöö tegemist, eelkõige vaiba kudumist kangastelgedel. Tunnen rõõmu pisikestest asjadest – lumikellukeste õitsemine, Peipsi järve lainete kohin, karge talveõhtu ja tähistaevas, ööbikute laul, perega koosolemine… Kui hinnata pisiasju oma elus, näed elu hoopis teise nurga alt ja õpid hindama seda, mis sul on. Nii on ka noortega! Kui noorte panust märgata ja hinnata, toetada ja julgustada ning olla noore jaoks olemas, võib väga palju korda saata ja näha tulemusi, mis paneks ka kõige vanema elanikkonna vaimustuma. Siit ka üleskutse Räpina noortele – võtame kätte ja teeme ära! Paneme Räpina noorsoo mürtsuma ja pakatame rõõmust kõiki, kes meie ümber on, sest meie endi kätes on elud, mida elame ja emotsioonid, mida kogeme!