Uudised ja teated

« Tagasi

Eriolukorrast Räpina vallas

Räpina valla kriisikomisjon arutas 13. märtsi hommikul valla elu edasist korraldamist seoses eriolukorra väljakuulutamisega riigis.

Alates esmaspäevast, 16. märtsist on ümber korraldatud Räpina valla õppeasutuste töö. Distantsõppele on üle läinud Räpina Ühisgümnaasium, Viluste Põhikool, Ruusa Põhikool, Mehikoorma Põhikool, Räpina Muusikakool ning Räpina Spordikool. Suletud on noortekeskused. Ära jäävad huviringide tegevused, treeningud, võistlused, kontserdid ja kõik muud avalikud kogunemised. Vastavalt lapsevanematega sõlmitud kokkuleppele on Mehikoorma Lastehoid suletud esialgu kuni 29. märtsini. Valverühmad töötavad Räpina Lasteaias Vikerkaar ning Veriora Lasteaias Õnneseen. Lapsevanematel soovitatakse võimalusel jätta lasteaialaps koju.

Kõik planeeritud kultuuriüritused jäävad ära või lükkuvad edasi. Ürituste uued toimumisajad selguvad jooksvalt, vastavalt olukorra arengule. Külastajatele on suletud ka Räpina Koduloo- ja Aiandusmuuseum. Räpina valla raamatukogud on esialgu lahti tavapärastel aegadel.

Räpina Haiglas ning Räpina vallas asuvates hooldekodudes kehtib külastuskeeld.

Toiduainete puuduse tekkimist, tuginedes Eesti Toiduainetetööstuse Liidu informatsioonile, praegu ette näha ei ole. Juhul, kui keegi on haiguse tõttu või muul eriolukorraga seotud põhjusel jäänud ilma vajalikest toiduainetest, tuleb võtta ühendust Räpina Vallavalitsusega telefonil 799 9500 või e-posti aadressil vald@rapina.ee.

Räpina haldushoonesse (Kooli 1, Räpina) saab eriolukorra perioodil siseneda ainult peauksest. Dokumente võetakse alates 16. märtsist vastu vallavalitsuse I korrusel. Kindlasti palume ametnike vastuvõtule ette registreeruda telefonil 799 9515 või e-posti aadressil vald@rapina.ee. Võimalusel palume kodanikel dokumendid saata e-posti teel ja ilma tungiva vajaduseta mitte kohale tulla.

Räpina valla kriisikomisjon on pidevas valmisolekus. Jooksvat infot jagatakse Räpina valla koduleheküljel www.rapina.ee ja Räpina valla Facebooki lehel.

Räpina valla kriisikomisjon