Kalender

KÕIK SÜNDMUSED

Uudised ja teated

« Tagasi

Räpina lasteaias alustas beebide ujumisring

Beebide ja väikelaste ujumisring „Ujumisrõõm" tegutseb Põlvas juba seitsmendat hooaega ning alustas oma esimest nüüd ka Räpinas.

Kutse Räpinasse beebisid ujutama sai juhendaja Anu Kolk Räpina vallavanemalt, kellele läheb korda oma koduvalla laste tervis ja heaolu. Ujumine toob nii lapse kui ka ema ellu palju rõõmu ning aitab üles kasvatada tervema ja tugevama lapse.

Räpina valla lapsevanemad on võimaluse üle rõõmsad, hetkel on avatud lausa kaks gruppi. Kõige noorem on 2-kuune ja kõige vanem 2-aastane sulistaja.

Ujumisjuhendaja Anu Kolk on põline põlvakas ja nagu ta ise ütleb - erinevatel sajanditel Eestimaa erinevates paikades tööd teinud: „Olen elukutselt meedik ja sellega seoses olen teinud tööd Põlva haiglas, Tallinnas erahaiglas Fertilitas, eralasteaias Naba, erinevates beebikoolides ja spordiklubides, koolis ja ujulates. Oma teadmisi olen täiendanud Eesti Ujumisliidu poolt korraldatud seminaridel, õppepäevadel ja konverentsidel."

Küsimusele, mis ajendas Anu beebisid ujuma õpetama, vastas ta nii: „Sain emaks 25 aastat tagasi ja alates sellest ajast olen erinevatel ametikohtadel läbi viinud liikumist beebidele ja väikelastele. Peale sündi on vesi beebidele kõige loomulikumaks keskkonnaks, beebid naudivad vees olemist, sest see pakub neile samasugust turvalist ja sooja tunnet, mida nad kogesid emaüsas olles. Beebidel on sukeldumine tuttav, mida ujumistundides edasi treenida ja mida oskusena alles hoida."

Vesikeskkonnas viibimine mõjub lapsele vaimselt ja füüsiliselt rahustavalt ning lõõgastavalt. Vesi treenib, arendab ning karastab lapse organismi. Kuna vesikeskkonnas viibimine eeldab pidevat lihaskonna tööd, siis paraneb keha üldine treenitus. Vees pole liigeste raskust tunda, liigutusi kerge on teha, paraneb vastupidavus, liigutuste koordinatsioon ning tasakaal, laps õpib oma keha paremini kontrollima.

Räpina vallavanem Enel Liin omalt poolt kommenteerib: „Vahepeal juhtuvad toredad asjad iseenesest. Kokku langevad head juhused ja olemas on ka võimalused. Nii iseloomustaksin ma täna alustatavat ettevõtmist Räpina lasteaias ehk titade ujumisteisipäevakuid." Ja et tegemist oli tõepoolest mitmete asjade kokkujuhtumisega, üks tingis teise, seda võime tõdeda vallavanema edasisest pajatusest: „Kui me hakkasime aastalõpu lusikapidu korraldama sellel aastal sündinud titadele, oli minu üllatus suur. Lapsi oli peaaegu kuuskümmend! Korraks käis mul peast läbi mõte, et neile võiks midagi ka korralda vallas, aga mõtteks see jõuluaja kiirusesse jäigi. Hiljem, lusikapeo kohvilauas astus minu juurde aga tragi ema Merit, kes palus uurida, kas vanematel lastega oleks võimalik lasteaia basseini kasutada? Ma olin isegi natuke ehmunud, kui mõtlesin, et kuidas kogu see suur "saak" ujuma mahub, aga võtsin siiski ühendust oma tuttava ujumisjuhendaja Anuga, kes samuti oli just mõelnud võimalusele ka Räpinas lapsi juhendama hakata. Nii hakkaski mõte kiiresti teoks saama. Lasteaia peregi oli väga vastutulelik ja leidis kiirelt vabad ajad. Täna me siis alustame! Suur tänu kõigile abilistele ning mõnusaid ujumistunde!"

Külastasime täna ka esimesi ujujaid. Titad ja emmed olid rahul ning arvati, et kui nüüd mõni haigus maha ei murra, tulevad järgmisel teisipäeval kindlasti uuesti. Igatahes oli kõigil proovijail soov jäädagi ujumisringis käima. Ujumisjuhendaja nautis samuti tundi ja kiitis basseini mõõtmeid – vähestes kohtades on just spetsiaalselt väikelaste ujuma õpetamiseks ehitatud basseinid, võttes arvesse, et emmedel või instruktoritel poleks vesi poolde säärde, nagu paljudes lastebasseinides olema kipub. Samas pole bassein pisikestele ka liiga sügav – kahe-aastased saavad vabalt jalad põhjas seista nii, et lõug veest välja jääb. 

Tore, et selline võimalus meie pisikeses vallas olemas on, tõdesid nii juhendaja kui beebide emmed. Ujumistunnis viibimine on puhas kvaliteetaeg mõlemale! 

 

Vaike Tammes

Räpina valla avalike suhete spetsialist

 

Fotod: Andrus Karpson