Uudised ja teated

« Tagasi

IT-juht – Aleksei Raud

 Räpina vallavalitsuses alustas 1. aprillist tööd IT-juhina Aleksei Raud. Saame tuttavaks:

 

Räpina on koht, kus olen sündinud ja kasvanud. Töö ja õpingud on mind küll vahepeal kodukandist kaugemale viinud, kuid esimesel võimalusel olen alati tagasi tulnud.  

Naasnud olen ka jätkuvalt haridusteele, sest õppimine mulle meeldib. Praegusel ajal peetakse üha tähtsamaks elukestvat õpet – olen minagi sellega nõus, sest kuidas muidu saaks seletada minu haridustee valikuid.  

Erialane haridustee algas peale keskkooli lõpetamist, kui läksin õppima Tallinna Polütehnikumi telekommunikatsiooniseadmete erialale. Peale TPT lõpetamist läks mööda pea 10 aastat, kui tekkis tõsisem huvi arendada end IT vallas. 2008. aastal astusin sisse Tallinna Tehnikaülikooli arvutisüsteemide erialale. Esialgu oli küll hirm, et 33-aastaselt hakkan koos 20-aastastega programmeerimist õppima. Hirm läks üle kohe kui märkasin, et sain noortega samaväärselt hakkama. Mõni aasta peale bakalaureuse kraadi omandamist läksin end edasi arendama TTÜ-sse. Seekord äriinfotehnoloogia magistriõppesse. Praeguseks hetkeks on jäänud kaitsta magistritöö. 

Töö ja õpingud on mul alati olnud seotud, sest õppinud olen kaugõppe vormis. See on ka parim viis siduda oma töökogemusi ja õpitavat sisu. Erinevates ettevõtetes olen töötanud 15 aastat side ja automaatika vallas ning viimased 10 aastat IT valdkonnas. Kogu eelnev haridus ja töökogemus on olnud pidev areng tänase päeva tehnoloogiaga sammu pidamiseks.  

Sammu pidada enesearengu läbi nõuab tõsist pingutust. Selle saavutamiseks on vaja toetavat keskkonda – perekonda. Oleme abikaasaga abielus 1997. aastast. Mul on kaks tütart ja poeg. Vanim tütar õpib Londonis muusika produtseerimist. Noorem tütar lõpetab sel kevadel Räpina Ühisgümnaasiumi. Noorim pereliige – poeg, õpib praegu Viluste Põhikoolis. 

Esimese lapse sünni järel elasime kolm aastat Tartus, kuid teise lapse ootel tegime abikaasaga otsuse tulla tagasi kodukohta Räpinasse – koht, kus oleme ise kasvanud – koht, kus soovime lapsi kasvatada. 

Vaba aega veedan meeleldi perega ühistegevustes, olgu see kas kodu korrastamine või ühine kaubanduskeskuse külastus. Õngeridvaga jõe ääres kala püüdmas võib samuti mind aeg-ajalt kohata. Kindlat hobi mul pole, sest töö iseloom pakub ise juba palju huvitavaid väljakutseid, olgu selleks robootika, elektroonika või muu tehnika ja digivärk.