Uudised ja teated

« Tagasi

Ruusa vabaõhulava mängis avatuks Meidon

Pühapäeval, 19. augustil, kui toimus üle-eestiline üheslaulmine, avati Ruusal esimene katusega vabaõhulava. Ruusal avatud vabaõhulava on meie piirkonna enamusele inimestele teadaolevalt kolmas, lava asukoht on olnud sama.

„Sovhoosi ajal toimusid suuremad peod ka pargis vabaõhulava juures, oli see siis külvilõpu- või jaanipidu. Umbes 12 aastat tagasi ehitati ka lava kuid see oli ilma katuseta nagu esimenegi lava ning ilmastikust tingitult muutus liiga kiiresti kasutuskõlbmatuks," ütles Räpina valla kultuurikeskuse juhataja Marge Trumsi. Eelmisest lavast jäänud betoonpostid olid mitu aastat n-ö ootel, et end jälle kasulikuna tunda. Arvati küll, et võiks üldse ära likvideerida ning unustada uue lava mõte, kuid volikogu aseesimehe Tiit Kala ja vallavanem Enel Liini ühise arutelu tulemusena sündis siiski otsus, et lavaehitus saab teoks. Avamisel ütles vallavanem, et ta ei ole üldiselt külade vabaõhulavade usku, kuid Ruusa puhul oli tal kohe tunne, et siia on seda vaja – siin see elaks ja teeniks kohalikke kindlasti hästi.

Praegune lava on varasematest suurem ja uhkem ning katusega. Trumsi sõnul meeldib lava väga nii piirkonna inimestele kui ka külalistele, kes avamispeol käisid. „Loodame, et sündmusi saame seal edaspidi korraldada varakevadest hilissügiseni ning ka igapäevaselt kasutatakse seda mõistlikult ning hoolivalt," sõnas Trumsi. Vabaõhulava asukoha  plussiks on ka suur ja hooldatud haljasala erinevatel tasapindadel. Marge Trumsi usub, et uuel suvel on ka mõni väiksem etendus või kontserttuur sellele lavale esinema tulemas. Ta toonitab, et koostööks nendega peab ka kohalik rahvas ise valmis olema ning panustama taustajõuna erinevate tegevustega. Kohalike sündmustena on plaanis tegevusi lastele ja noortele, jaanipidu ning kindlasti mitmed kontserdid.

Üheslaulmise päeval, mil vabaõhulava avati, sai esimesena au lavalaudadele astuda ja seal musitseerida Ruusa kohalik ansambel Meidon. Tantsulisi vahepalasid pakkusid kohalikud rahvatantsutrupid. Lavale paigutatud suurele ekraanile kuvati otseülekanne Tallinna laululaval toimunud suurejoonelisest üheslaulmisest nii, et ka Ruusale kogunenud rahvas sai ekraani vahendusel nendega ühineda ja kaasa laulda. Õhtul mängis tantsuks ansambel Untsakad.

Vaike Tammes

Foto: Andrus Karpson