Uudised ja teated

« Tagasi

Põlvamaa Omavalitsuste Liit kutsub osalema konkursil "Eesti kaunis kodu 2018"

Eesti Kodukaunistamise Ühendus (EKKÜ) koostöös maakondade esindajatega viib läbi üle-eestilist konkurssi „Eesti kaunis kodu", mille patroon on Eesti Vabariigi President. Konkursi „Eesti kaunis kodu 2018" käigus autasustatakse iga maakonna konkursi kolme võitjat ning eriautasudega üle vabariigi üht parimat tervisespordirajatist, tööstusmaastikku ja energiasäästlikku kodu.

Põlva maakonna 2018. aasta kaunimate kodude väljaselgitamiseks esitab iga kohalik omavalitsus konkursile kuni kuus kandidaati. Vastavad ettepanekud võib kohalik omavalitsus valla elanikele teha ise, kuid ka kodanikel endil on nüüd võimalus oma kodu konkursile esitada!

Selleks tuleb täita „Eesti Kaunis Kodu 2018" vorm ja esitada see koos pildiga elukohajärgse  vallavalitsuse e-postile: info@polva.eevald@rapina.eevald@kanepi.ee hiljemalt 4. juuniks 2018, märgusõnaks „kaunis kodu".

Kõiki kohalike omavalitsuste poolt maakondlikule konkursile esitatuid tunnustab Põlvamaa Omavalitsuste Liidu (POL)  juhatuse esimees Georg Pelisaar oma vastuvõtul ja riigihalduse minister mastivimpli ning tänukirjaga. Konkursi võitjaid tunnustab Eesti Vabariigi President vastuvõtul, mis toimub Taasiseseisvumispäeva paiku.

Lisaks kaunitele kodudele saavad kohalikud omavalitsused esitada ühe kandidaadi eriautasule järgmistes kategooriates:

• parim tervisespordirajatis (Eesti Olümpiakomitee eriauhind);
• parim tööstusmaastik (Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Tööandjate Keskliidu eriauhind);
• energiasäästlik kaunis kodu, mis võib olla eramu, kortermaja või ühiskondlik hoone (Eesti Vabariigi Presidendi eriauhind).

Maakondlik komisjon külastab konkursile esitatud kodusid ajavahemikus 7.-11. juuni 2018.

Maakondlikku komisjoni kuuluvad: Marika Saks (POLi esindaja), Anne Uibo (mitmekordselt tunnustatud kauni kodu omanik), Reti Randoja-Muts (aia- ja maastikukujundaja), Ruth Kurss (aiandusarhitekt) ja Tiivi Parts (Põlva vallavalitsuse maaspetsialist).

Foto: Marika Saks


Lisainfo:
Marika Saks
POLi esindaja konkursi „Eesti kaunis kodu" komisjonis
Tel: 715 5862
E-post: marika.saks@fin.ee