Uudised ja teated

« Tagasi

80-aastane Lea Saaremäe: Kui on aiamaa, pole kepikõndi vajagi

 

Alati kõbus Võõpsu raamatukogu juhataja Lea Saaremäe oli  täna elevil – oli ju oodata külalisi. Räpina vallavanem Enel Liin ja abivallavanem Piret Rammo õnnitlesid hällilast nii vallavalitsuse, volikogu, vallarahva kui ka Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt.

Kaunid kimbud ja tänukirjad üle antud, suunduti raamatukogu ülakorrusele juubilariga juttu puhuma. Lea on oma eluaja jooksul mitmeid erinevaid riigivõime ja raskeid aegu üle elanud. Ta meenutas, et oli aeg, mil ei saanudki aru, kes hommikuks parasjagu võimule oli tulnud. Oma majapidamine on Lea peres alati olnud – meelde tuli, kuidas sakslased kõik nende kanad ära küpsetasid ja kuidas Räpinas leiva järel käia tuli. Vallavanema küsimusele, milline neist aegadest kõige raskemana meelde jäänud on, ei osanud Lea midagi konkreetset välja tuua – hakkama saadi alati.

Ka praegu, vaatamata oma kõrgele eale, töötab Lea raamatukogus, kus ta on justkui mitmes ametis korraga – kütjast-koristajast raamatukogu juhatajani. Töövälisel ajal tegutseb Lea oma aiamaal. Ta muigab, et kuigi kartulipõllu pidamine rahaliselt kasulik pole, on see siiski tervisele hea: „Kui kõplad kartuleid, pole kepikõndi teha vaja! Aiamaal saab end füüsiliselt heas vormis hoida kartulimardikaid taga ajades." Küllap värskes õhus töötegemine ongi tema vitaalsuse saladus.

Palju õnne ja tugevat tervist Lea Saaremäele!HILJA VAHTRAMÄE
Palju,palju õnne ja tugevat tervist veel pikkadeks aastateks Leale.Hilja Vahtramäe
Postitatud 16.04.18 18:58.