Uudised ja teated

« Tagasi

AS Räpina Haigla tervisekeskuse juurdeehitus sai nurgakivi

3. aprilli päiksepaistelisel pärastlõunal pandi AS Räpina Haigla Esmatasandi Tervisekeskuse hoone juurdeehitusele pidulikult nurgakivi. AS Räpina Haigla juhatuse esimees Peeter Sibul ütles, et see on omamoodi uue arenguetapi sissejuhatus Räpina piirkonna ravi-tervishoiu teenuse arendamisel.

"Me oleme eesmärgiks seadnud tervishoiu- ja hooldusteenuste pakkumise oma pädevuse ja võimaluste piires," ütles Sibul.

Mõned aastad tagasi otsustas Räpina valla juhtkond tolleaegse vallavanema Teet Helmi eestvedamisel, et tuleb kasutada riigi poolt pakutavat võimalust luua juurde uued ravivõimalused ja parandada patsientide, arstide-õdede vastuvõtu- ning  töötingimusi. "Meil on läinud hästi, sest praeguseks oleme jõudnud tegevustega juba niikaugele, et rahandusküsimused on valla, rahandusministeeriumi- ja SA Tartu Kiirabiga koostöös lahendatud ning ehitustegevus käib. Siinkohal  tänan Räpina valda, kes on väga suure rahalise panuse andnud kogu projekti läbiviimisse investeerides 930 000 eurot remont-ja ehitustöödesse ning rahandusministeeriumi. Samuti tänan meie väga head ja pikaaegset koostööpartnerit SA Tartu Kiirabi, kes samuti annab väga suure rahalise panuse ligikaudu 170 000 euro näol meie ühise eesmärgi nimel ning lisaks ka Setomaa valda," sõnas Peeter Sibul.

Räpina vallavanem Enel Liin ütles nurgakivi panekul, et ta on olnud alati mõõdukalt optimistlik realist. Vallavanemal oli nurgakivi ajakapslisse panemiseks võetud kaasa märtsikuine Räpina Rahvaleht, milles ta kirjutab, et raha, mida lisaks toetusesummale (ca 800 000 eurot) tuleb valla eelarvest ja eeldatavalt ka AS Räpina Haigla eelarvest leidma on suur - ca 930 000 eurot. "Kuid projekti teostamine osaliselt ei ole mõeldav. Selleni on jõudnud kõik vallavalitsuse ja volikogu koosseisud enne tänast päeva. Me viime hetkel ellu projekti, mille nimel oleme piirkonnas töötanud ja mille vajalikkuses ei peaks küll keegi kahtlema. Oleme praegu olukorras, kus enamik teenuseid tahab maapiirkondadest nö lahkuda," kirjutas Enel Liin Räpina Rahvalahe märtsinumbris. "Selles lehenumbris kirjutan ma, et meil polnud tagasiteed, ehkki nii mõnigi seda soovis, sest summa on tõesti väga suur. Kuid see raha on kindlasti seda väärt, sest meie inimesed, rahva tervis on seda väärt. Olen kiitnud alati räpina haiglat ja selles pakutavaid teenuseid - saan alati väga kiiresti vastuvõtule ja loodan, et kõigi inimestel on olnud samasugune meeldiv kogemus. Ma tahan, et see niimoodi jätkuks ja et sellest projektist saaks meie visiitkaart pikkadeks aastateks.  Olen natuke mures – see tähendab suurt pingutust, kuid täna ei taha ma sellele mõelda, sest täna on pidupäev, " ütles vallavanem. Ta lisas, et haiglarahvas ja kõik, kes selle objektiga seotud, on keerulises olukorras – töötavat objekti renoveerida ja korrastada on tunduvalt keerulisem kui uut ehitada. "Palun teilt kõigilt kindlasti kannatust selle hea eesmärgi täitumise nimel. Usun, et see aeg, mil saame olla siin pidulikult linti lõikamas, pole kaugel," ütles Enel Liin.

Sõna võttis ka Räpina valla volikogu esimees Teet Helm, kes ütles et on olnud ilmselt üks vähestest, kes selle objekti juures on olnud kolmanda või isegi neljanda nurgakivi paigladamisel. "On olnud perioode, kus juurde ehitamine käis, nagu praegugi, suhteliselt suurte pingutustega, et saada rahastus. Nüüd on juba nähtud neid nurgakivisid küll ja tahaks, et selles olukorras, kus paistab, et midagi juurde enam ehitada ei annagi, saavutataks nõuetekohased ruumid nii haiglale kui perearstidele ning soovin Räpina haiglale toredat igavesti kestma jäämist," ütles volikogu esimees Teet Helm.

 Nurgakivi ajakapslisse asetasid omapoolsed meened volikogu esimees Teet Helm, vallavanem Enel Liin, Eesti Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane, AS Semuehitus juhatuse liige Ahto Vink ning OÜ Pärnprojekt juhatuse liige Kalev Pärna. Haigla poolt asetati kapslisse kaks väljaprinti tervisekeskuse valmivast hoonest, SA Tartu Kiirabi fotod kiirabitöötajatest ja autodest. Vallavanem Enel Liin asetas kapslisse viimase Räpina Rahvalehe numbri, milles ta kirjutas põhjalikult rajatavast tervisekeskusest. Kapslisse sai ka klaasist süstal, praegu käibel olevaid münte jm.

Kapsli asetasid vundamenti perearstide esindaja Meelis Kaup ja eriarstide esindaja Stepan Sahnjuk, SA Tartu Kiirabi juhatuse esimees Ago Kõrgvee ning koduõenduse eest vastutav Sigrid Lillemäe.

Vaike Tammes,

Räpina valla avalike suhete spetsialist

 

Fotod: Andrus Karpson