Uudised ja teated

« Tagasi

Räpina Muusikakooli õpilased ning õpetajad olid konkursil edukad

Laupäeval, 18. märtsil esines Räpina Muusikakooli metsasarve õpilane Jakob Täht Tartu I Muusikakoolis toimunud vabariiklikul metsasarvekonkursil „Parim Noor instrumentalist 2017". Kokku osales võistumängimisel 40 metsasarveõpilast 25 muusikakoolist. III vanuserühmas (12–13-aastased) oli Jakobil seitse konkurenti.

Jakobi esitus oli siiski teistest väljapaistvam ning ta saavutas I koha! Esimene koht jagamisele ei läinud, küll jagati teisi ja kolmandaid kohti. Jakob saavutas kokkuvõttes punktisummaks 23,3, mis on maksimumile (25,0) väga lähedal.

Noorel metsasarvemängijal on kahtlemata see õnn, et tema õpetaja Kaido Otsing (Tartu I Muusikakooli direktor ja metsasarveõpetaja, endine kauaaegne Vanemuise teatri orkestri kontsertmeister ja metsasarvemängija) ongi vabariigi parimaid metsasarvepedagooge. Ta oskab õpilases parima laulvuse ja pilli kõla välja tuua ning on pingelises konkursiõhkkonnas parim hea tuju ja esinemisjulguse süstija.

Auhinnatseremoonial rõhutasid žürii liikmed osalejatele tulevikuks soovitusi jagades, et metsasarve mängus on väga oluline pilli laulev kõla ja et tuleb pilliga sõna otseses mõttes kaasa laulda. Jakobi kontsertmeistriks on kõik tema õpinguaastad olnud tema ema Eva Saar, kes osaleb tihti Tartus toimuvates erialatundides, kuulab ära õpetaja Otsingu soovitused ning rakendab neid koduses koosmängus. Kindlasti on mänguoskusele tuge andnud osalemine Räpina Noorte Puhkpilliorkestris ja Eesti Noorte Puhkpilliorkestris.

Pühapäeval, 19. märtsil asus võistlustulle Aksel Vürst. Tema õpib klarnetit H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis, kuid kõiki teisi aineid ( solfedžo, muusikalugu, üldklaver) omandab Räpina Muusikakoolis. Sestap ongi ta üks vähestest, kelle nime järele kirjutatakse kaks kooli. Teadmisi laulmisest kogub ta Räpinas toimuvates soololaulutundides.

Aksel saavutas konkursil „Parim Noor Instrumentalist 2017" vabariigis klarneti erialal I koha. Tema punktisumma oli lausa 24 (25 võimalikust), mis on tõeliselt suurepärane tulemus. Järgmise konkurendi tulemus oli 20,6 punkti. Teist kohta aga välja ei antudki – nii suur vahe oli Akseli ja teiste noorte klarnetistide esinemises. Kokku osales konkursil 24 õpilast.

Akseli praeguseks klarnetiõpetajaks on väljapaistev H. Elleri nim Tartu Muusikakooli õppejõud Tõnu Kalm, kontsertmeistriks aga sama kooli suurepärane õpetaja Ieva Kostanda. Kindlasti on suur osa Akseli kujunemisloos ka Riivo Jõgil, kelle käe all omandatud oskused on Akseli arengus olnud väga vajalikud. Kaks aastat tagasi saavutas Aksel vabariigis 2. koha ning pälvis juba tookord hulgaliselt kiidusõnu.

Aksel mängib ka Räpina Noorte Puhkpilliorkestri ja Eesti Noorte Puhkpilliorkestri koosseisus.

Väga tubli oli ka Minna Emilia Vürsti (flööt, õpetaja Oksana Iljašenko) esinemine vabariikliku vooru noorimas vanuserühmas, kus ta saavutas diplomi, mis tähendab konkursi 4. kohta. Kuna ta on alles nii noor, siis ülejärgmisel aastal saab Minna Emilia Räpina Muusikakooli esindada veel samas vanuserühmas.

Käesoleval aastal esines konkurssidel kokku 12 Räpina Muusikakooli õpilast: puhkpilliõpilased Kristjan Tagel (flööt, õp Oksana Iljašenko), Minna Emilia Vürst (flööt), Aksel Vürst (klarnet)ja Jakob Täht (metsasarv) ning klaveriõpilased Gregor Mathias Rämson, Kaisa Mähar, Maia Mähar, Mirel Rämson ja Helerin Salve, Erle-Mai Pabusk ja Lenna-Emilie Võikar ning Tairi Tolmik (õpetajad Martina Võrk ja Erene Petrova).

Soovime tublidele ning töökatele õpilastele palju õnne eduka esinemise puhul konkursi "Parim Noor Instrumentalist 2017"Lõuna-Eesti ja vabariiklikes  voorudes! Õpetajatele õnnitlused väljapaistva saavutuse eest!

Marika Klimberg-Hyötyläinen,
Räpina Muusikakooli direktor