Uudised ja teated

« Tagasi

“Saja lugu” ootab veel 10 päeva sooviavaldusi

Aasta 2018 kevadel, 20. aprillil toimub festivali Jazzkaar avasündmusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmiva suurteose "Saja lugu" maailmaesiettekanne. Veel 10 päeva saab esitada Eesti inimesi, et portreteerida läbi muusika ja fotokunsti eestlaste hingemaailma ja olemust.

"Saja lugu" on Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv poeetiline koondportree Eesti inimestest. Laiahaardeline ja žanriülene suurteos portreteerib läbi muusika ja fotokunsti eestlaste olemust. Teos koosneb kolmest etapist: fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase portreed, helilooja Erki Pärnoja loob orkestrile spetsiaalse heliteose ning Jaak Printsi käe all valmib lavastus. Teose maailmaesiettekanne toimub festivali Jazzkaar avasündmusena 20. aprillil 2018.

100 eestlase portreteerimiseks ja lavateose ettekandmiseks otsimegi erilisi Eesti inimesi oma tõelises olemuses eri vanusegruppidest ja eluvaldkondadest. Veel 10 päeva on võimalik soovitada meile oma silmapaistvat tuttavat või iseennast – üht Sinu silmis äramärkimist väärivat inimest. Anna temast teada aadressil www.sajalugu.ee, kirjuta meile temast ja pane ka pilt kaasa. Kandidaate on saanud esitada 5. detsembrist 2016 kuni 5. märtsini 2017. Fotoportreed valmivad 2017. aasta jooksul ning 20. aprillil 2018 ootame neid sadat inimest ka teose ettekandmisele.

Tänaseks on üle Eesti esitatud 250 soovitust. Rohkem on avaldusi suurematest linnadest, aga ka saartelt ja kõige kaugematest Eesti paikadest. Korraldajaid rõõmustaks, kui tuleks veel soovitusi juurde Peipsi äärest ja Kesk-Eestist.

Kontsertetendus ''Saja lugu'' produtseerib Jazzkaar ja see valmib kingitusena Eesti riigi 100. sünnipäevaks. Teos on üks Eesti Vabariik 100 muusikasündmuste konkursil välja valitud projektidest.

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Jazzkaare peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. 

Festivali Jazzkaar toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn.

Lisainfo www.sajalugu.eewww.jazzkaar.ee ja www.ev100.ee

Eva Saar,

Jazzkaar

eva@jazzkaar.ee