Haridusvõrgu ümberkorraldused

Uudised ja teated

« Tagasi

Räpina jalgpallimeeskond võitles rahvaliigas välja esikoha

Räpina jalgpallimeeskond Räpina SK on sel hooajal väga edukas olnud. Rahvaliiga B-tasandil toodi 16. oktoobril peetud finaalmängus Paduvere SK IIIi vastu koju ka suur võit.

Rahvaliiga B-tasandi turniiritabelis oli kokku 8 alagruppi, millest igaühes 8 meeskonda (mõningate eranditega). Räpina võitis oma alagrupi, saades kirja 18 punkti, järgnesid FC Haaslava ja Laheda SK 12 punktiga. 10. oktoobril võisteldi 1/16 finaalis Väimelaga, kelle kodustaadionil saavutati võit seisuga 3:1. 1/8 finaalis oli Räpina SK vastaseks FC Fortuna, kes alistati Keilas seisuga 2:1. 1/4 finaalis saadi loosiratta tahtel vastaseks Hiiumaalt pärit JK Kääpa, kes andis Räpinale loobumisvõidu. Rahvaliiga poolfinaalis mindi vastu FC-le Error United ning mäng võideti pingsas heitluses seisuga 1:0.

Rahvaliiga finaalis oli Räpina SK vastaseks Paduvere SK IIIi, kes alistas poolfinaalis FC Jõgeva Wolves II. Finaaliheitlus kujunes eriti pingeliseks ja põnevaks. Selle võtab suurepäraselt kokku Allan Kolpakovi pinev kirjeldus mängust:

„Mäng oli tasavägine ja põnev. Palli veeretati mõlemal poolel võrdselt ning olukordi loodi nii ühele kui ka teisele meeskonnale. Esimese poolaja lōpus Räpina värava all juhtunud saginas õnnestus vastastel kobistada pall väravale mille tõrjus "ennastsalgava käega" keskmängija Kristjan Kosemäe, teenides selle liigutuse eest ka punase kaardi. Olukorrale järgnenud penalti realiseeris vastane kindlalt.

Ees ootas mängu teine poolaeg. Teiseks poolajaks oli aga Räpina ka viimaks aru saanud kuhu ja miks üldse tuldi. Tuldi võitlema esikoha eest ja nautima mängu. Mängu pilt ja võitlusvaim oli paranenud märgatavalt, kuigi tuli mängida nüüd juba ju vähemuses. Ja polnudki palju vaja kui Gert Tarasovi hea tsenderduse paremalt suutis realiseerida väravaks Raiko Kokmann 1:1! Mäng saadi lisaajale normaalaja viimasel minutil löödud väravaga. Lisaaeg palju muutust mängupildis ei toonud ning võrdne võistlus jätkus. Mõlemale poolele jätkus ka väravaolukordi, kuid väravaid ei sündinud. Penaltiseeria alguses oli kõik veel lahtine ning närvid meestel pinges nagu kandlekeeled. Penalteid alustas Jõgeva. Esimese löögi tõrjus Petri Samoldin. Räpina poolt realiseeris esimese värava Märt Tolmusk. Jõgeva meeskond realiseeris ka oma esimese. Seis 1:1. Lööma asus Räpina kapten Kauri Kütt, kelle löögi aga aimas puurilukk ja seis jätkuvalt 1:1. Vastased löövad koheselt 2:1. Gert Tarasov vastab Räpinale soodsalt ja kindla värava 2:2. Jõgeva neljanda löögi tõrjub uuesti tubli Peeter Samoldin. 2:2 püsib. Kindlalt ja rahulikult lööb seisu meie jaoks paremaks Kert Hüdsi 3:2. Jõgeva asub lööma viimast ning nende enda puurilukk realiseeris ülima kindlusega löögi ristnurka. Seis 3:3. Ja saabuski otsustav moment mängus kui lööma asus Räpina meeskonna kaitsetala Kert Preeden. Kert sammus otsustava rahulikkusega 11 meetri joonele ning kõlas kohtuniku vile! Hoojooks, löök ja ....... Räpina võit!"

Räpina SK meeskond soovib pikaajalise toetuse eest eriliselt tänada Heini Lumpret ja Räpina Spordiklubi.

(Foto: Räpina SK meeskond pärast suurt võitu. Autor: Allan Kolpakov)