« Tagasi

Räpina Lasteaed Vikerkaar tervitas kevadet kauni kontserdiga

Neljapäeva, 7. mai õhtul tervitas Räpina Lasteaia Vikerkaar värvikirev seltskond kontserdiga „Naeratusi vikerkaarele" viimaks saabunud kevadet. Naeratusi, laule, tantse ja luuletusi jagus tegusatel lasteaialastel piiramatus koguses.

Kontserdiõhtut juhtisid Vihmahaldjas ja Päikesehaldjas, kelle armsal koosmõjul sündiski vikerkaar. Üles astusid kõik Räpina Lasteaia Vikerkaar lapsed. Tibud, Oravad, Mõmmid ja Muumid, Päiksekiired, Krõllid, Lepatriinud, Õnneseened ja Sipsikud andsid kõik omanäolise panuse kontserdi suurepäraseks õnnestumiseks. Igaühel neist oli ette valmistatud tants ja laul, pisemad mängisid pilli, pisut suuremad laulsid, tantsisid ja lugesid luuletusi. Oli ilmselge, et maailma parimast lasteaiast on võrsumas suuri talente. On neid, kes paistavad silma etlemises ja neid, kes võluvad oma imehea rütmitunnetusega. Leidub häid lauljaid ja suurepäraseid tantsijaid. Lastel ei paistnud olevat mitte mingisugust lavahirmu – pigem tunnetasid kõik lava kutset ning laulsid-lugesid julgelt mikrofoni.

Kevadisi naeratus jagus vikerkaarele rohkem kui küll. Lasteaialapsed on kõik saanud selgeks ja võtnud omaks lause „Ma ise ilu tegija".

 

Ilu kannan kaasas

Igav on olla iluta,
hale olla laalemata,
kole käo kukkumata,
raske rõõmuta elada!
Ma ise ilu tegija,
rõõmu kalli kandija.
Ilu kannan kaasassana,
puna põllepaeladessa,
rõõmu rõhtude vahela.
Enne ma une unustan,
maha jätan magamise,
kui ep ma ilu ei unusta
ja rõõmu ei kallista kauta.


Väike-Maarja. H II 11, 363/4 (139). 1889.

 

Anu-Cristine Tokko

Räpina valla haridus- ja kultuurispetsialist